Press "Enter" to skip to content

Šilumos siurbliai oras-vanduo: praktiniai siurblių priežiūros patarimai

Šilumos siurbliai oras-vanduo išsiskiria savo našumu ir ilgaamžiškumu. Vis dėlto, kad siurblys veiktų tinkamai, reikia juo gerai pasirūpinti. Atsakome, kaip.

Stebėkite, ar neatsirado veikimo sutrikimų

Vienas geriausių būdų palaikyti gerą šilumos siurblio veikimą – reguliariai įvertinti siurblio būklę. Tai galite daryti ir patys: būkite budrūs ir, jeigu šilumos siurbliai oras-vanduo nustos veikti tinkamai, pasireikš nedidelių nesklandumų ir sutrikimų, kreipkitės į specialistus.

Jei šilumos siurblys bus prižiūrimas pagal gamintojo rekomendacijas, pavyzdžiui, kasmet, tai gali padėti išlaikyti šilumos siurblio garantiją. Tokiu būdu, jei kažkas negerai su įrenginiu, gausite nemokamą pagalbą ir išvengsite didesnių išlaidų.

Laikykite įrenginį švarų ir gerai prižiūrimą

Nors oras-vanduo šilumos siurbliai yra tik elektra varomi prietaisai, juos vis tiek reikia periodiškai valyti, kad jie veiktų visu efektyvumu. Pašalinkite nešvarumus, dulkes, užtikrinkite, kad įrenginys yra švarus.

Reguliariai keiskite šilumos siurblio filtrus

Vienas iš svarbiausių oro šilumos siurblių valymo ir priežiūros reikalavimų yra reguliarus filtrų keitimas. Nešvarūs filtrai gali sukelti tokių problemų kaip:

  • Sumažėjęs oro srautas
  • Sumažintas efektyvumas
  • Padidėjusios energijos sąnaudos

Todėl nebandykite sutaupyti naudojant seną, prastos kokybės filtrą. Reguliariai keičiant filtrus, šilumos siurbliai oras-vanduo veiks gerokai efektyviau ir patikimiau!

Reguliariai atlikite techninės priežiūros patikras

Įprasta, kad įrenginį bent kartą per metus prižiūrėtų kvalifikuotas rangovas. Jis patikrins jūsų šilumos siurblį ir atliks visus būtinus remonto ar priežiūros darbus. Per šiuos techninės priežiūros susitikimus rangovas apžiūrės įrenginį ir atliks reikiamus remonto darbus.

Štai keletas dalykų, kuriuos technikas atliks atlikdamas techninės priežiūros patikrą:

  • Patikrins aušalo lygį. Technikas užtikrins, kad aušalo lygis būtų ten, kur jis turėtų būti. Jei ne, jie pridės daugiau, kad pasiektų tinkamą lygį.
  • Išvalys sistemos komponentus. Technikas taip pat gali išvalyti garintuvą ir kondensatoriaus gyvatukus. Tai padeda pagerinti šilumos perdavimą ir užtikrinti, kad sistema veiktų efektyviai.
  • Papildomai suteps judančias siurblio dalis. Technikas taip pat gali sutepti visas judančias šilumos siurblio dalis. Tai padeda išvengti nusidėvėjimo ir užtikrina sklandų sistemos veikimą.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *