Press "Enter" to skip to content

Šilumos siurbliai oras-oras: ką naudinga žinoti

Šilumos siurbliai yra populiari namų šildymo ir vėsinimo priemonė, o šilumos siurbliai oras-oras yra vieni iš populiariausių. Jie veikia perduodami šilumą iš lauko oro į namus žiemą, o vasarą – atvirkštine kryptimi, kad namai būtų vėsūs. Jei svarstote galimybę savo namuose įrengti šilumos siurblį oras-oras, prieš priimdami sprendimą, turėtumėte žinoti keletą dalykų.

Efektyvumas

Vienas didžiausių šilumos siurblių oras-oras privalumų yra jų energijos vartojimo efektyvumas. Šilumos perdavimo procesui jie naudoja elektros energiją, tačiau, kadangi patys negamina šilumos, jie yra daug efektyvesni už tradicines šildymo sistemas. Pirkdami šilumos siurblį, ieškokite modelių, turinčių aukštą sezoninio energijos vartojimo efektyvumo koeficiento reitingą vėsinimui ir aukštą šildymo sezoninio efektyvumo koeficiento reitingą šildymui. Kuo aukštesnis reitingas, tuo efektyvesnis yra šilumos siurblys.

Klimatas

Šilumos siurbliai oras-oras geriausiai veikia vidutinio klimato zonose, kur temperatūra retai nukrenta žemiau nulio. Jei gyvenate vietovėje, kurioje vyrauja ekstremalios temperatūros, šilumos siurblys gali būti ne pats geriausias pasirinkimas jūsų namams. Šaltu oru šilumos siurbliui gali būti sunku išgauti šilumą iš lauke esančio oro, todėl jums gali prireikti papildomo šildymo šaltinio, kad namuose būtų šilta. Jei gyvenate labai karštame klimate, šilumos siurbliui gali būti sunku efektyviai vėsinti namus. Būtinai pasitarkite su profesionaliu ŠVOK techniku, ar šilumos siurblys tinka jūsų klimatui.

Dydis

Norint maksimaliai išnaudoti šilumos siurblio oras-oras galimybes, svarbu pasirinkti tinkamą dydį savo namams. Per mažas šilumos siurblys negalės efektyviai šildyti ar vėsinti jūsų namų, o per didelis šilumos siurblys dažnai įsijungia ir išsijungia, todėl gali būti eikvojama energija ir įrenginys gali susidėvėti. Profesionalus ŠVOK specialistas gali padėti nustatyti tinkamą šilumos siurblio dydį jūsų namams, atsižvelgdamas į tokius veiksnius kaip namo dydis, izoliacija ir klimatas.

Įrengimas

Šilumos siurblio oras-oras įrengimas yra sudėtingas procesas, kurį turėtų atlikti profesionalus ŠVOK technikas. Šilumos siurblio įrenginys turės būti sumontuotas jūsų namų išorėje, o vidaus ir lauko įrenginiams sujungti reikės įrengti ortakius. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas technikas turi licenciją ir patirties šilumos siurblių montavimo srityje, ir paprašykite jo pateikti ankstesnių klientų atsiliepimų.

Priežiūra

Kaip ir bet kuriai kitai šildymo ar vėsinimo sistemai, šilumos siurbliams oras-oras reikia reguliarios priežiūros, kad jie veiktų efektyviai. Būtinai reguliariai keiskite oro filtrą ir bent kartą per metus atlikite įrenginio techninę priežiūrą pas profesionalų ŠVOK specialistą. Per techninės priežiūros susitikimą technikas apžiūrės įrenginį, išvalys jo ritinius ir atliks visus būtinus remonto darbus. Reguliari techninė priežiūra padės prailginti šilumos siurblio tarnavimo laiką ir išvengti gedimų, kurių šalinimas gali pareikalauti nemenkų išlaidų.

Kaina

Šilumos siurblius oras-oras gali būti brangiau įrengti nei tradicines šildymo sistemas, tačiau, laikui bėgant, jie taip pat gali padėti sutaupyti, nes sumažės jūsų sąskaitos už energiją. Šilumos siurblio įrengimo kaina priklausys nuo tokių veiksnių kaip jūsų namo dydis, pasirinkto įrenginio tipas ir jo įrengimo sudėtingumas. Būtinai pasistenkite gauti kelis ŠVOK technikų pasiūlymus ir palyginkite jų visų galimybes, kainas ir naudą.

Triukšmo lygis

Šilumos siurbliai oras-oras gali būti triukšmingi, ypač kai jie veikia šildymo režimu. Jei esate jautrūs triukšmui arba turite artimų kaimynų, kuriems triukšmas gali trukdyti, būtinai rinkitės šilumos siurblį, kurio decibelų lygis yra žemas. Kai kurie modeliai taip pat turi specialias funkcijas, pavyzdžiui, izoliuotus kompresorius arba vibracijos slopintuvus, kurie gali padėti sumažinti jų veikimo metu skleidžiamą triukšmą.

Pabaigai

Šilumos siurbliai oras-oras yra efektyvus ir veiksmingas namų šildymo ir vėsinimo būdas, tačiau jie gali būti tinkami ne visoms klimato zonoms ir būstams. Svarstant galimybę įsirengti šilumos siurblį, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip efektyvumas, klimatas, dydis, įrengimas, priežiūra, kaina ir triukšmas. Būtinai konsultuokitės su licencijuotu ir patyrusiu ŠVOK specialistu, kad nustatytumėte, ar šilumos siurblys oras-oras yra tinkamas pasirinkimas jūsų namams, ir pasirūpintumėte tinkamu įrengimo ir priežiūros planu. Viską apgalvojus ir įsigijus tinkamą šilumos siurblį oras-oras, jis gali tapti puikia investicija į jūsų namus ir energijos taupymą.

Daugiau skaitykite: https://vesinimosistemos.lt/blog/silumos-siurbliai-oras-oras-svarbiausios-charakteristikos-renkantis

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *