Press "Enter" to skip to content

Puiki kalėdinių dovanų idėja: lavinamieji žaislai

Kiekvienas vaikas su nekantrumu laukia Kalėdų. Kai tik vitrinose pradeda žibėti šventiniai papuošimai, o per televiziją pradedamos transliuoti šventinės reklamos bei įvairios akcijos žaislams, ir dideli ir maži žino, kad artėja stebuklingas Kalėdų laikotarpis. Kiekvienas vaikas laukia stebuklų išsipildymo ir dovanų po Kalėdų eglute, Vienu dažniausiu pasirinkimu ieškant kalėdinių dovanų pastaruoju metu yra lavinamieji žaislai.

Kokie žaislai lavina?

Žaidimas yra ne tik laiko praleidimas, bet ir būdas vaikui pažinti pasaulį bei mokytis, ugdyti savo asmenybė. Todėl labai svarbu vaikams leisti vaikystėje žaisti, jaustis laisviems ir lavinti savo kūrybą. O dar svarbiau, kad žaislai prisideda prie vaiko tobulėjimo ir taip padėtų jam įsisavinti įvairias žinias bei sudėtingus pasaulyje esančius dalykus. Tam labai padeda įvairūs lavinamieji žaislai.

Tai tokio tipo žaislai, kurie kuriami remiantis įvairiomis pedagoginėmis metodikomis ir padeda vaikui ne tik gerai praleisti laiką, bet ir mokytis bei lavinti savo gebėjimus. Pavyzdžiui, kai kurie lavinamieji žaislai padeda lavinti smulkiąją metodiką, kiti moko pažinti emocijas, treti padeda suprasti vaiką supantį pasaulį. Elektroninėje parduotuvėje Monti.lt tokių žaislų pasirinkimas yra labai įvairus ir tai yra puiki idėja, jeigu ieškote kalėdinės dovanos vaikui.

Ką rinktis Kalėdoms?

Svarstote, kaip nustebinti per šventes savo vaiką. O gal renkate dovaną draugų ar giminaičių šeimoje augančioms atžaloms? Štai kelios idėjos, kurios puikiai tik tokiai progai.

    • Lavinančios knygos. Puiki dovana vaikams, padedanti gerinti smulkiąją motoriką. Tokio tipo knygos yra lavinamieji žaislai, kurie vaikui suteikia džiaugsmo, jį sudomina ir padeda stiprinti savo gebėjimus. Pavyzdžiui, medžiaginės knygelės su skirtingais paviršiais leidžia pažinti aplinką, o knygelės su daugkartiniais lipdukais padeda mokytis bei lavinti smulkiąją vaiko motoriką.

    • Lavinančios kortelės. Lavinančios kortelės yra geras pasirinkimas įvairaus amžiaus vaikams. Pavyzdžiui, montessori kortelės padeda vaikui pažinti pasaulį, mokytis net ir tuomet, kai [žaidime nėra jokių griežtų taisyklių. Tai padeda lavinti vaikų psichiką, kortelės padeda pažinti aplinką, jausmus, moko skaičiuoti ir planuoti.

    • Lavinančios dėlionės. Įvairios lavinančios dėlionės taip pat gali būti puikus pasirinkimas šventinei dovanai. Kai kurios jų gali būti su skaičiais ir raidėmis, tad taip vaikas ne tik žais, bet ir mokysis skaičiuoti arba rašyti. Taip pat kaladėlės gali būti padedančios mokytis apie pasaulį, lavinančios kūrybą ir mokančios jungti įvairias skirtingas formas.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *