Press "Enter" to skip to content

Paminklo kapams priežiūra: kas ir kaip?

Daugeliui žmonių mylimo asmens kapo priežiūra yra tarsi garbės reikalas. Norisi, kad kapavietė ne tik atrodytų puikiai, tačiau taip pat ir svarbiausia, kad ji būtų išbaigta bei prižiūrėta. Nereikia nei daug laiko, nei daug pastangų, kad pavyktų sukurti tokį artimo žmogaus atminimo vietą. Svarbiausia yra tinkamai suderinti svarbiausius komponentus, apželdinti taip, kad kapavietė nebūtų reikli.

Pirmiausia bene daugiausia dėmesio reikia skirti paminklui. Kadangi šiuo metu rinkoje siūlomi paminklai kapams yra labai įvairūs – kiekvienas ieškotojas ras variantą, kuris skoningiausiai atrodo ne tik jam, tačiau labiausiai patiktų ir velioniui.

Žinoma, svarbu ne tik tinkamo paminklo pasirinkimas, tačiau taip pat ir tinkamai atliekami jo priežiūros darbai. Aptarsime svarbiausius aspektus, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas.

  1. Pirmiausia reikia pasirūpinti chemija, kuri gali padėti nuo paminklo pašalinti kerpes. Opcijų yra daug, tačiau visada reikia daugiau dėmesio skirti natūralumui. Tokiu atveju nebus užteršiama žemė greta, kurioje labai dažnai auginami įvairaus tipo augalai.
  2. Taip pat siūlome išbandyti specialius peiliukus, kurie yra skirti nešvarumams nuo paminklo gramdyti. Jie dažniausiai yra labai aštrūs, tad reikia atsargiai naudoti.
  3. Kai kurie samdo specialistus, kad jie nuvalytų paminklus. Pastarieji dažniausiai į pagalbą pasitelkia aukšto slėgio vandens srovę. Ji dažniausiai tokia didelė, kad gana greitai ir be jokio vargo pašalina ne tik kerpes bei samanas, tačiau ir kitus nešvarumus.
  4. Paminklus reikia plauti reguliariai su paprastu vandeniu. Taip, dalį darbo padaro lietus, tačiau bent jau su kempine pavalius galima pasiekti kur kas geresnį rezultatą.
  5. Taip pat nepamirškite, kad paminklus galima atnaujinti juos perdažant. Priemonių yra daug, tačiau visada geriausia samdyti specialistus, kurie teikia tokio tipo paslaugas. Taip net ir senas paminklas gali atrodyti kur kad skoningiau.

Renkantis paminklus visada siūlome tartis su specialistais, kurie juos gamina. Pagal jūsų poreikius bei galimus veliono pageidavimus nebus sunku rasti derantį iki mažiausių smulkmenų. Taip pat nepamirškite, kad sekant akcijas galima sutaupyti ir paminklus įsigyti kur kas pigiau.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *