Press "Enter" to skip to content

Kokiomis techninėmis specifikacijomis turi pasižymėti kokybiški žiūronai?

Ieškote naujos žiūronų poros, bet nesuprantate visų specifikacijų sąlygų? Mes tai puikiai suprantame, nes jie yra labai sunkūs ir kartais reikia šiek tiek daugiau paaiškinimo. Ypač jei norite padaryti teisingą pasirinkimą. Štai kodėl mes pateikiame jums keletą svarbiausių žiūronų specifikacijų paaiškinimą.

Kiekvieno žiūrono aprašyme yra du skaičiai, pavyzdžiui, 8×42. Pirmasis skaičius yra padidinimo koeficientas, taigi šiuo atveju 8. Tai reiškia, kad kai objektas yra už 80 metrų, per žiūronus matote jį už 10 metrų. Gali būti patrauklu naudoti kuo didesnį padidinimo koeficientą, tačiau tai nėra geriausias pasirinkimas. Taip yra todėl, kad jūsų rankos vibracijos taip pat padidėja. Kai šie judesiai tampa per dideli, jūsų smegenys nebegali to ištaisyti. Antrasis skaičius 8×42 aprašyme yra skaičius, nurodantis priekinio objektyvo skersmenį. Kuo didesnis šis skaičius, tuo daugiau šviesos gauna lauko stiklai. Jei norite naudoti žiūronus tamsiomis sąlygomis, įsitikinkite, kad jūsų skersmuo yra didelis, kad vaizdas būtų šviesesnis. Didelio skersmens žiūronai dažnai patys yra daug didesni. Prieblandos reikšmė yra skaičius, nurodantis, kiek detalių matote esant silpnam apšvietimui. Taisyklė yra tokia: kuo didesnis prieblandos koeficientas, tuo daugiau detalių matote prieblandoje (sumažėjęs apšvietimas). Lauko akiniai su prieblandos skaičiumi iki 15 tinka naudoti dieną, žiūronai virš 15 dažnai naudojami esant silpnesniam apšvietimui.

Taip pat svarbus išėjimo vyzdžio skersmuo. Tai rodo iš žiūronų išeinančio šviesos pluošto dydį. Jis turi būti didesnis nei tavo paties vyzdys, jei mažesnis už tavo akies vyzdį, gerą vaizdą gauti sunkiau. Išeinamąjį vyzdį galima nustatyti padalijus objektyvo skersmenį iš padidinimo koeficiento. Todėl naudojant 8×42 žiūroną išėjimo vyzdys yra 42/8 = 5,25 mm. Žinodami kelias specifikacijas, galėsite nuspręsti kokie žiūronai jums tinkamesni.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *