Press "Enter" to skip to content

Kokie plastikiniai langai būtų geriausias pasirinkimas?

plastikiniai langai
Photo by Людмила Шалимова on Pexels.com

Kokybiški langai ne tik estetiškai atrodo, bet ir yra funkcionalūs. Langai atlieka ne tik tokią funkciją, kad suteikia patalpai šviesos, jų gali būti daug daugiau. Todėl labai svarbu tinkamas ir atsakingas langų pasirinkimas. Šiandien plastikiniai langai daugeliui jau nėra naujiena, tačiau ne visi žino, kad jie skiriasi ne tik savo kaina ir forma.

Kiek kainuoja langai?

Langų keitimas nėra pigus dalykas, o ir langų kainos yra labai įvairios. Pasitaiko atvejų, kai langai pasirenkami tik pagal kainą. Tai nėra geras sprendimas, nes kaina iš tiesų apie langų kokybę pasako mažai. Jūs galite sutaupyti ir įsigyti pigius langus savo namams ar biurui, tačiau ilgainiui pamatysite, kad šis sutaupymas nulems padidėjusius kitus kaštus. Pavyzdžiui, mažai laikysis šiluma, todėl reikės išleisti daugiau patalpų šildymui. Todėl žinokite, kad galvojant apie kainą, labai svarbu žiūrėti ne tik pasiūlymą, bet ir kodėl kaina yra vienokia ar kitokia.

Kiek preliminariai kainuos Jūsų pasirinkti langai, gali pasakyti gamintojas. Taip pat kartais galima pasinaudoti skaičiuoklėmis. Pavyzdžiui, galima nurodyti visų langų išmatavimus, savybes, kurios svarbios, stiklo paketo tipą ir pan. Tuomet skaičiuoklė preliminariai suskaičiuos, kiek Jums kainuos nauji plastikiniai langai.

Kokia bus langų funkcija?

Langai patalpoje gali atlikti daug funkcijų. Pavyzdžiui, svetainėje jie gali būti statomi dideli, su tikslu, kad į patalpą patektų kuo daugiau šviesos. Tokiu atveju geriausiai rinktis saulei gerai pralaidžius langus, kurie tiks tokiai funkcijai atlikti. Tuo tarpu galbūt miegamajame Jums labiau norėtųsi įsirengti kitokius langus. Pavyzdžiui, kad jie būtų tamsinti, arba nebūtų permatomi iš lauko. Todėl labai svarbu prieš užsakant langus, žinoti, kokių ieškote ir kokie kriterijai langams yra keliami.

Koks stiklo paketas Jums tinkamas?

Visi plastikiniai langai yra su stiklo paketais ir jų yra pačių įvairiausių. Dažniausiai tai yra svarbiausia lango dalis, nes ji užima didžiausią lango dalį. Todėl stiklo paketo pasirinkimui skirkite pakankamai dėmesio. Stiklo paketas nulemia lango kokybę. Kuo jis geresnis, tuo yra aukštesnis langų energetinis aktyvumas. Kuo langai padeda išlaikyti daugiau šilumos, tuo kokybiškesni jie yra. Šiandien aukščiausios kokybės langais laikomi A+ ir A++ klasės langai, kurių stiklo paketai yra labiausiai  vertinami statybos sektoriuje. Dažniausiai šio tipo langai pasirenkami tiek gyvenamųjų namų, tiek komercinių pastatų statyboje, taip pat tuomet, kai statomi pasyvūs namai, kurių statyboje visi sprendimai pagrįsti energijos taupymu.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *