Press "Enter" to skip to content

Kodėl mikroklimatas organizacijoje toks svarbus?

Paskutiniu metu apie tai kalbama vis dažniau. Kadangi nuo to, kaip žmogus jaučiasi savo darbo vietoje, labai daug priklauso ir jo rezultatai bei įsitraukimas į darbą. Kas turi tiesioginės įtakos ir visai įmonei ar organizacijai. Kadangi neretai pastebėjus bei išsprendus nedideles problemas galima iš esmės pagerinti visą situaciją. Aišku, tą padaryti ne visuomet bus lengva. Todėl į pagalbą pasitelkiami specialūs tyrimai bei šioje srityje dirbantys specialistai. Kurie ne tik padeda išsiaiškinti esamą situaciją, bet ir pateikia rekomendacijas. Tuo labiau, kad tai priklauso praktiškai nuo kiekvieno darbuotojo. Ir kiekvieno indėlis į bendrą aplinką darbe yra labai svarbus.

Kada reikės tokių tyrimų?

Jie gali praversti praktiškai bet kada. Kadangi tai padeda išsiaiškinti, koks yra bendras mikroklimatas. Net jeigu ir viskas atrodo gerai, kartais galima pastebėti tam tikrų niuansų. Taip pat tokie tyrimai leidžia aptikti tam tikrus aspektus, kurie iš pirmo žvilgsnio bus praktiškai nepastebimi. Daugelyje darbų yra kažkas, kas gali nukreipti darbuotojo dėmesį nuo įprastų darbų ir taip trukdyti siekti rezultato. Ir dažniausiai tokie dalykai gali būti nesunkiai išsprendžiami, tačiau prieš tai reikia juos identifikuoti. Be to, tyrimas bus naudingas ir tuomet, kai jau žinoma pakankamai aiški komandos problema. Tačiau jos sprendimui būtina išsiaiškinti tikrąsias priežastis ir pradėti būtent nuo jų.

Kokia to nauda įmonei?

Pirmiausia, tai darbuotojų įsitraukimas. Žmonės pamato bei supranta, jog vadovybei rūpi jų nuomonė, jų savijauta darbe. O tuo tarpu vadovybė gali sužinoti daugiau, koks mikroklimatas vyrauja organizacijoje. Kas labai padeda priimant tam tikrus sprendimus bei siekiant pačių geriausių rezultatų. Taip pat tai padeda ne tik identifikuoti problemas, bet neretai sulaukti ir jų sprendimų pasiūlymų. Kuriuos tyrimo metu gali pateikti patys darbuotojai. Todėl galima sakyti, jog vyksta dialogas tarp vadovybės ir kiekvieno darbuotojo. O visus rezultatus tuomet galima palyginti tarp skirtingų departamentų ar grupių, komandų. Kas leidžia ne tik įsivertinti bendrą situaciją, bet ir pažvelgti plačiau.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *