Press "Enter" to skip to content

Kodėl kremavimas, o ne įprastas laidojimas?

Vieniems labai sunku apsispręsti, kaip norėtų būti palaidoti, o kiti puikiai žino prioritetus ir visus pliusus bei minusus, kodėl geriau rinktis įprastą laidojimą karste ar geriau pirmenybę teikti vis labiau populiarėjančiam kremavimui. Tiek vienam, tiek kitam būdui galima rasti tam tikrų privalumų ar trūkumų, bet juk po mirties lieka tik fizinis mūsų kūnas arba kaip sakoma, kad tampame maža dulkele šioj žemėj…

Visi puikiai suprantame, kad vieną dieną tikrai ateis ta diena, kai teks atsisveikinti su visais arba net to nespėjus padaryti išaus kiekvieno mūsų mirties valanda. Liks neišsipildę svajonės, nebaigti daryti darbai, neįvykę susitikimai bei taip ir neaplankytų vietų sąrašas. Kartais gyvent reikia paskubėti. Kadangi nei vienas iš mūsų tiksliai nežinome, kiek mums dar liko laiko iki tos paskutinės akimirkos, kai amžiams užmerksime akis, gyvenkime dabar, šia akimirką ir planus bei svajones pildykime kuo greičiau.

Apie mirtį nebijokite kalbėti. Svarbu artimiesiems pasakyti, kaip norite būti palaidoti. Kai kas jau iš anksto susigalvoja scenarijų, tiksliai žino visas detales apie laidotuvių ceremoniją. Tad pats svarbiausias žingsnis yra būdas, kaip norėsite būti palaidoti. Kadangi kaip buvo užsiminta, kad kremavimas kiekvieną dieną tampa vis labiau populiaresnis, štai Jums du svarbiausi privalumai, kodėl rinktis šį laidojimo būdą.

Mirtis kiekvieną skaudžiai paveikia. Labai akcentuojama, kad kremavimas turi žymiai mažesnę psichologinę įtampą. Juk sutiksite, kad matant mirusiojo kūną, ypač jei jis labai pasikeitęs nei Jūs pratę matyti, yra itin nemalonu ir skaudu. Tai pasireiškia mūsų psichologine būsena. Yra atlikti tyrimai, kad tuomet, kai kūnas guli karste ir jis yra urnoje – žmogaus emocinė savijauta labai skiriasi. Urna žmogaus pasąmonę veikia labiau teigiamai nei karstas. Tokiose laidotuvėse bus sukelta daug mažiau skausmo artimiesiems. Įvertinkite šį aspektą.

Kadangi ekologijos tema kasdien taip pat tampa vis labiau svarbi, tai kremavimas pasižymi ir šia savybe. Toks laidojimo būdas yra draugiškesnis gamtai bei mūsų aplinkai. Kremuotiems kūnams reikia daug mažiau vietos bei jų yrimo procesas yra žymiai trumpesnis.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *