Press "Enter" to skip to content

Kodėl bankams reikalingas nekilnojamo turto vertinimas?

Labai dažnai pirmasis būstas įsigyjamas su banko paskola. Kadangi sutaupyti visą reikiamą sumą yra nelengvas iššūkis, su kuriuo dažniausiai tenka susidurti jauniems žmonėms. Tačiau skolintis jau tapo pakankamai įprasta. Visgi, klausimų dėl turto vertinimo iškyla dar pakankamai nemažai. Kadangi to reikalauja praktiškai visi kreditoriai. O žmonėms tai yra papildomos išlaidos, kurių daugelis mielai išvengtų. Visgi, to padaryti nepavyks. Kadangi tik turto vertinimas gali parodyti realią perkamo objekto vertę. Kas labai svarbu, kadangi taip bankai apsisaugo nuo sukčiavimo ar neatsakingų sandorių. Kurie kitu atveju galėtų vykti pakankamai laisvai. Tačiau tai yra naudinga ir patiems būsto pirkėjams. Kadangi taip jie irgi sužino realią rinkos vertę.

Ar kaina ir vertė turi sutapti?

Taip nutinka pakankamai retai, tačiau dažnu atveju šie du skaičiai būna gana artimi. Bent jau taip turėtų būti. Kas rodo, jog už būstą prašoma adekvati suma. Tuo labiau, kad pardavėjas ją gali nustatyti praktiškai bet kokią. O nekilnojamo turto vertinimas atsižvelgia tiek į objekto ypatybes, tiek ir į rinkos tendencijas. Aišku, jeigu išvadose pateikiama didesnė vertė, tai atitinkamai galima tikėtis ir didesnės paskolos. O jeigu turto vertinimas parodys, jog jis nėra vertas tokios sumos, tuomet ir atitinkamos paskolos gauti gali nepavykti. Visgi, dažnu atveju dėl to tikrai nereikėtų nerimauti. Kadangi šie skaičiai tikrai gali skirtis.

Kiek kainuoja turto vertinimas?

Šios paslaugos kaina gali skirtis pakankamai nemažai, kadangi ir pats turtas gali būti labai įvairus. Tiesa, dažniausiai bus aktualus nekilnojamo turto vertinimas, su kuo gali tekti susidurti praktiškai kiekvienam. Bet netgi ir tokiu atveju galutinė suma labai priklausys nuo pačio objekto ypatybių ir šioje srityje dirbančių specialistų įkainių. Kurie gali būti gana skirtingi. Todėl geriausia būtų su jais susisiekti ir pasidomėti, kiek tektų sumokėti už tokią paslaugą. Tačiau dėl didelių išlaidų nerimauti neverta. Dažnu atveju tai nekainuos daugiau nei keli šimtai Eurų, kas perkant būstą nėra didelė suma.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *