Press "Enter" to skip to content

Kiliminės dangos valymas: viskas, ką turite žinoti

Kilimų valymas yra esminė užduotis, kuriai kiekvienas namų savininkas turėtų teikti pirmenybę, kad išlaikytų švarią ir sveiką gyvenamąją aplinką. Kilimai suteikia namams jaukumo, šilumos ir grožio, tačiau juose taip pat kaupiasi purvas, dulkės ir kiti alergenai, kurie gali turėti įtakos namų vidaus oro kokybei. Reguliarus kiliminės dangos valymas gali padėti pašalinti šiuos teršalus ir prailginti kilimo tarnavimo laiką. Šiame straipsnyje aptarsime keletą svarbių dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kilimų valymą.

Kilimų valymo metodų tipai

Yra įvairių kilimų valymo metodų, ir kiekvienas metodas turi savo privalumų ir trūkumų. Štai keletas dažniausiai naudojamų kilimų valymo metodų:

 • Valymas garais: Populiariausias kilimų valymo būdas yra valymas garais, dar vadinamas karšto vandens ekstrakcija. Naudojant karštą vandenį ir valymo tirpalą iš kilimo pluošto pašalinami nešvarumai ir kiti teršalai. Tada vanduo ištraukiamas galingu dulkių siurbliu, todėl kilimas lieka švarus ir gaivus.
 • Sausas valymas: Tai būdas, kai purvui ir kitiems nešvarumams iš kilimo pluošto pašalinti naudojami sausi mišiniai arba valymo tirpalai. Sausieji mišiniai paskleidžiami ant kilimo, tada jie maišomi, kad atkibtų nešvarumai ir kiti teršalai. Po to mišiniai išsiurbiami, todėl kilimas lieka švarus ir sausas.

Reguliaraus kilimų valymo svarba

Reguliarus kilimų valymas yra labai svarbus norint išlaikyti švarią ir sveiką gyvenamąją aplinką. Kilimai sulaiko purvą, dulkes ir kitus alergenus, kurie gali turėti įtakos jūsų namų vidaus oro kokybei. Be to, jei šie teršalai nevalomi, jie gali pabloginti kilimo pluošto būklę, todėl kilimas gali anksčiau laiko susidėvėti.

Reguliarus kilimų valymas taip pat gali padėti iš kilimo pašalinti dėmes ir kvapus. Dėmės gali atsirasti dėl išsiliejusių skysčių, nelaimingų nutikimų su naminiais gyvūnais ar kitų nelaimingų atsitikimų, o jų nesutvarkius, jos gali tapti nuolatinės. Reguliarus valymas gali padėti pašalinti šias dėmes ir atkurti pirminę kilimo išvaizdą.

Profesionalus ir savarankiškas kilimų valymas

Nors kilimus galima išvalyti patiems, profesionalios kilimų valymo paslaugos turi ne vieną privalumą. Štai kelios priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę pasinaudoti profesionaliomis kilimų valymo paslaugomis:

 • Patirtis: Profesionalūs kilimų valymo paslaugų teikėjai turi reikiamų žinių ir patirties, kad jūsų kilimus išvalytų kokybiškai. Jie išmano skirtingus kilimų tipus ir valymo būdus, todėl gali parinkti jūsų kilimui tinkamiausią valymo metodą.
 • Įranga: Kilimų valymo specialistai naudoja specializuotą įrangą, kuri yra galingesnė ir veiksmingesnė nei buitiniai dulkių siurbliai ir valymo tirpalai. Jie taip pat turi prieigą prie aukštos kokybės valymo tirpalų, kurie gali pašalinti net labiausiai įsisenėjusias dėmes ir kvapus.
 • Laiko taupymas: Kilimų valymas patiems gali pareikalauti daug laiko ir pastangų, ypač jei turite didelį namą. Profesionalūs kilimų valymo paslaugų teikėjai šią užduotį gali atlikti greitai ir efektyviai, todėl galėsite sutelkti dėmesį į kitas užduotis.
 • Patogumas: Kilimų valymo profesionalai gali suplanuoti valymą jums patogiu laiku. Jie taip pat gali perkelti baldus ir kitus daiktus, kad būtų išvalytas kiekvienas jūsų kilimo centimetras.

Patarimai, kaip palaikyti švarius kilimus

Reguliarus kilimų valymas yra svarbus, tačiau taip pat yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad tarp valymų išlaikytumėte kuo švaresnius kilimus. Štai keletas patarimų:

 • Reguliariai siurbkite: Reguliarus kilimų siurbimas gali padėti pašalinti purvą, dulkes ir kitus alergenus, kol jie dar neįsigėrę į kilimo pluoštą.
 • Nedelsdami išvalykite išsiliejusius skysčius: Jei ką nors išpylėte ant kilimo, nedelsdami tai išvalykite, kad nesusidarytų dėmių.
 • Naudokite durų kilimėlius: Prie įėjimo į namus padėkite durų kilimėlius, kad purvas ir kiti teršalai nepatektų ant kilimų.
 • Nusivalykite batus: Prieš įeidami į namus nusiaukite batus, kad ant kilimų nepatektų purvo ir kitų teršalų.
 • Pasukite baldus: Reguliariai sukdami baldus galite išvengti tam tikrų kilimo vietų nusidėvėjimo ir užtikrinti, kad kilimas dėvėtųsi tolygiai.

Pabaigai

Reguliarus kilimų valymas padeda pašalinti nešvarumus, dulkes ir kitus alergenus, užkirsti kelią ankstyvam nusidėvėjimui ir atkurti kilimo išvaizdą. Nors kilimus galima valyti ir patiems, profesionalios kilimų valymo paslaugos turi ne vieną privalumą, įskaitant kompetenciją, specializuotą įrangą, laiko taupymą ir patogumą. Laikydamiesi šių patarimų ir investuodami į profesionalias kilimų valymo paslaugas, galite užtikrinti, kad jūsų kilimai ilgus metus išliks švarūs ir gaivūs.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *