Press "Enter" to skip to content

Karnizai – ne tik funkcionalūs, bet ir dailūs interjero elementai

Namų interjero kūrime svarbi kiekviena detalė. Kartais net nepagalvojame, kokios svarbios tos, kurios, atrodytų, pačios yra tik dėl tam tikros funkcijos. Pavyzdžiui, kiekvienuose namuose esantys užuolaidų karnizai, pasirodo, iš tiesų gali labai pakeisti interjerą. Kaip pasirinkti gražius ir kokybiškus karnizus?

Kokie karnizai gali būti?

Karnizai gali būti tvirtinami arba prie sienos, arba prie lubų. Pagal tai ir skirstomi karnizai į lubinius ir sieninius. Dažniausiai sieniniai yra tie, kurie tvirtinami virš lango. Įprastai tokie karnizai tampa labai matoma interjero dalimi. O lubiniai karnizai dažniausiai yra mažiau matomi. Jų funkcija yra tokia, kad dėmesys būtų nukreipiamas į užuolaidas.

Kada kokius karnizus rinktis?

Kokius karnizus rinktis, priklauso nuo to, kokia bus jų funkcija, kur jie bus montuojami ir kokio galutinio rezultato pageidaujate. Pavyzdžiui, sieniniai karnizai labai dažnai pasirenkami kuriant išskirtinį interjerą. Jie puikiai tinka prie klasikinio ir netgi retro interjero. Išskirtinės išvaizdos sieniniai karnizai gali būti itin originalūs ir gražūs. Jei yra paprastai sumontuojami, todėl taip pat pasirenkami įprastoms erdvėms.

Lubiniai karnizai labai dažnai pasirenkami tuomet, kai norisi padidinti erdvę. Prie jų tvirtinamos užuolaidos iki žemės. Jos dažnai kabinamos virš mažesnių langų arba kai erdvei norima sukurti daugiau jaukumo. Tokie karnizai gali būti ne tik patogūs, bet ir funkcionalūs. Užuolaidos gali būti užtraukiamos ir atitraukiamos su naudojant pultelį.

Kaip pasirinkti kokybiškus karnizus?

Labai svarbu net tik tai, kokio tipo karnizus renkatės namams, bet ir kiek kokybiški jie yra. Karnizams tenka svarbi užduotis – laikyti užuolaidas. Todėl svarbu, kad net ir pakabinus sunkias užuolaidas, karnizai išlaikytų jas, neišlinktų, nelūžtų. Tam labai svarbu tinkamas karnizų pasirinkimas, Jeigu montuosite medinius sieninius karnizus, įsitikinkite, kad jie yra pakankamai patvarūs, kad atlaikytų sunkias naktines užuolaidas miegamajame ar bet kurias kitas užuolaidas namų erdvėse.

Pasirinkus lubinius karnizus, reikėtų skirti daug dėmesio jų užuolaidų mechanizmui. Bėgeliai, kuriai s slankiojamos užuolaidos ir visi tvirtinimo elementai turi tik aukščiausios kokybės. Renkantis karnizus, būtinai skirkite dėmesio šiems elementams, nes jie užtikrins, kad karnizas tarnaus daug metų. Geriausia, jeigu karnizai ne tik gražūs, bet ir funkciolnaūs. O kurių detalės yra pačios patvariausios, geriausiai gali atsakyti pardavėjas arba parduotuvės konsultantas. Nebijokite paklausti patarimo, kad būtų lengviau išsirinkti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *