Press "Enter" to skip to content

Kaip padėti katei apsiprasti naujuose namuose

Jei visai neseniai tapote naujuoju katės šeimininku, iki tol neturėjusiu jokios praktinės patirties auginant katę, greičiausiai turite daugybę įvairių klausimų ir kiekviena diena jums atneša labai daug naujo. Taigi, kad jūsų katei apsiprasti būtų lengviau ir namuose ji jaustųsi jaukiai bei saugiai, skubame jus supažindinti su keliais naudingais patarimais.

Užtikrinkite, kad katė jaustųsi saugiai ir jaukiai

Pradžioje, kai katė apsigyvens jūsų namuose, ji gali jaustis nedrąsiai, todėl turėtumėte pasistengti sukurti jai kuo saugesnę ir jaukesnę aplinką. Nereikėtų nerimauti, jei jūsų katė bando pasislėpti ir jaučiasi sudirgusi. Katės yra vieni iš tų gyvūnų, kurie mėgsta rutiną ir nemėgsta permainų, todėl jūsų katei taip pat reikia laiko apsiprasti naujoje aplinkoje.

Puikus būdas palengvinti jos apsipratimą naujuose namuose yra privačios erdvės suteikimas. Tai leistų jai atitrūkti nuo kasdienio šurmulio, pasislėpti ir jaustis saugiai. Vietoje, kurią bandysite paversti jos asmenine erdve, galite padėti patogų jos dydį atitinkantį gultą, taip pat galite pakloti ir minkštą antklodę bei kačių žaislų, nepamirštant reguliariai palepinti skanukais. Svarbu neskubinti katės ir leisti jai apsiprasti.

Apsilankykite pas veterinarijos gydytoją

Labai svarbu savo katei surasti patyrusį veterinarijos gydytoją ir suplanuoti vizitą pirminei profilaktinei katės sveikatos apžiūrai. Taip pat reikia pasirūpinti ir visomis būtiniausiomis vakcinomis. O jei ketinate katę leisti į lauką, vertėtų katę paženklinti ir mikroschema.

Pasirūpinkite tinkamu kačių tualetu ir kraiku

Jei auginate vieną katę, vertėtų pasirūpinti, kad ji turėtų du kačių tualetus, o jei namuose auga dvi katės, iš viso turėtų būti trys kačių tualetai. Svarbu, kad savo katei išrinktumėte jos dydį, amžių, sveikatos būklę ir individualius poreikius atitinkantį kačių tualetą, į kurį ji galėtų lengvai patekti ir jame galėtų lengvai judėti.

Nenustebkite, jei pirmuoju bandymu nepavyks pasiekti norimo rezultato. Kartais tenka išbandyti ne vieną kačių tualetą, kol atrandate tokį, kuris geriausiai tiktų jūsų katei. Tas pats pasakytina ir apie kačių kraiką. Kai kurios katės pirmenybę teikia minkštesniam kraikui, o kitoms labiau patinka kristalinis kraikas. Taip pat kačių tualetą turėtumėte laikyti atokiau nuo intensyvaus judėjimo ar triukšmą keliančių vietų. Be to, nepamirškite reguliariai valyti kačių tualetą, papildant jį nauju kraiku.

Pasirinkite aukštos kokybės kačių maistą

Niekuomet netaupykite kačių maistui. Maistas, kuriuo šersite savo katę, privalo būti pačios aukščiausios kokybės ir atitikti jos amžių, veislę bei sveikatos būklę. Jokiu būdu nemaitinkite savo katės žmonių maistu ir pasidomėkite maisto produktais, kurie yra labai pavojingi katėms. Sausą maistą galite derinti kartu su kačių konservais, tačiau taip pat įsitikinkite, kad kačių konservai yra pritaikyti jūsų katei.

Žaiskite su kate

Norėdami, kad jūsų katė jaustųsi laiminga, turite nepamiršti ir žaidimų drauge su savo kate. Nors svarbu katei suteikti galimybę žaisti savarankiškai, reikėtų reguliariai pasitelkti ir kačių žaislus, kuriais žaistumėte kartu su savo augintiniu. Tokiu būdu ugdysite savo katės socializacijos įgūdžius ir sustiprinsite tarpusavio ryšį.

Įsigykite kačių draskykles

Katės turi turėti paviršius, kuriuos galėtų draskyti, galąsdamos savo nagus, ištempdamos kūną ir pažymėdamos savo teritoriją. Draskymasis katėms taip pat suteikia daugiau laimės ir sumažina jų juntamą stresą. Todėl jei neparūpinsite savo katei draskyklės, neilgai trukus ji gali pradėti draskyti jūsų baldus, kilimą, sienas ar kitus namuose esančius paviršius.

Geriausia būtų savo katei suteikti daugiau nei vieną draskymui skirtą vietą. Pasistenkite įvairiose katei patinkančiose jūsų namų erdvėse pastatyti skirtingų rūšių draskykles, pvz., draskyklę-namelį (arba kačių medį), draskyklę su stovu, horizontalią draskyklę ar kt.

Naujas mielas ir murkiantis šeimos narys praturtins jūsų gyvenimą ir suteiks jums daug nepamirštamų akimirkų, todėl pasistenkite pasirūpinti, jog jūsų katė būtų laiminga ir jaustųsi kuo jaukiau bei saugiau.

Informacija: https://mycat.lt/

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *