Press "Enter" to skip to content

Kaip apsirengti, kad žiemą nesušaltumėte

Šaltomis žiemos dienomis atrodytų nėra nieko blogiau ir nemaloniau, kaip išėjus į lauką suprasti, kad apsirengėme nepakankamai šiltai ir turėsime visą dieną kęsti didelį šaltį. Tai yra ne tik labai nemalonu, tačiau taip pat ir pavojinga mūsų sveikatai. Todėl prieš žengiant pro duris labai svarbu gerai apgalvoti, ką dėvėsite, įsitikinant, kad nuo galvos iki kojų esate apsirengusios tinkamai.

O tam, kad apsirengti žiemą jums būtų lengviau, sudarėme naudingų patarimų sąrašą, kurio pagalba galėsite daug lengviau pasitikti šaltas žiemos dienas, kartu užtikrinant, jog jausitės komfortiškai ir išlaikysite savo stilių.

Žieminiai drabužiai, kuriais būtina pasirūpinti

Kai oro temperatūra nukrinta gerokai žemiau nulio, privalome užtikrinti, kad kiekviena kūno dalis būtų tinkamai uždengta, sausa ir šilta. Todėl labai svarbu pasirūpinti būtiniausiais žieminiais drabužiais, kurie neleistų jums peršalti.

  • Žieminė striukė arba paltas;
  • Keli sluoksniai laisvai krentančių drabužių;
  • Šilta žieminė kepurė;
  • Šalikas;
  • Pirštinės;
  • Vandeniui atsparūs batai.

Platų žieminių striukų ir paltų asortimentą rasite https://sidonas.lt/.

Labai svarbu, kad pasirinkta žieminė apranga būtų neperšlampanti, su pūkine arba sintetine izoliacija ir tinkamai priglustų. Tačiau ne ką mažiau svarbu ir tai, jog jūsų žieminė striukė neturėtų būti pernelyg aptempta. Kadangi po striuke paprastai dėvime ne vieną drabužių sluoksnį, mums reikia daugiau vietos – ne tik tam, kad jaustumėmės komfortiškai, tačiau ir tam, jog jaustumėmės šilčiau. Jei striukė bus per daug aptempta, jums gali būti gerokai šalčiau.

Taip pat atkreipkite dėmesį ir į žieminę kepurę, kurią dėvėsite. Medžiaga, iš kurios ji bus pagaminta, vaidins labai svarbų vaidmenį, todėl jei pasirinksite vilnonę kepurę, ji daug lengviau sulaikys šilumą ir pašalins drėgmę. Tuo tarpu, jei svarstote, kokias pirštines pasirinkti, nepamirškite, kad mūsų pirštai išskiria daugiau šilumos, kai nebūna vienas nuo kito atskirti, o tai reiškia, kad dėvint kumštines pirštines jausitės šilčiau nei dėvint pirštuotas pirštines.

Tinkamai sluoksniuokite drabužius

Kai kalbama apie šiltos aprangos pasirinkimą, labai naudinga pasitelkti drabužių sluoksniavimą. Tačiau nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai padaryti yra vieni juokai, pakankamai dažnai pastebima, kad žmonės daro nemažai įvairių klaidų, kurios ne tik nepadeda jiems sušilti, tačiau taip pat sukelia papildomą diskomfortą ir anaiptol nepagelbėja jų įvaizdžiui.

  • Vidinis drabužių sluoksnis: Turėtumėte rinktis tokius audinius, kurie sulaiko daugiau jūsų kūno šilumos ir nesugeria drėgmės. Pavyzdžiui, vilna, šilkas ar polipropilenas padeda sulaikyti daugiau mūsų kūno šilumos nei medvilnė.
  • Izoliacinis drabužių sluoksnis: Šis sluoksnis padės jums išlaikyti šilumą, nes sulaikys orą prie jūsų kūno. Tam puikiai tinka natūralus pluoštas, pvz., vilna.
  • Išorinis drabužių sluoksnis: Jis padeda apsisaugoti nuo vėjo, lietaus ir sniego. Išorinis drabužių sluoksnis turėtų būti labai tvirtai pasiūtas ir atsparus vandeniui bei vėjui, tokiu būdu sumažinant jūsų kūno šilumos praradimą.

Neleiskite sau perkaisti

Kai ieškome aprangos šaltam orui, ypatingai svarbu rasti pusiausvyrą, kad neperkaistume. Tais atvejais, kai mes apsirengiame pernelyg šiltai, dėl per didelio mūsų kūno prakaitavimo prarandame daugiau šilumos. Todėl jei vis dėlto apsirengus šiltus drabužius po kurio laiko jūs imate jausti per didelę šilumą, turėtumėte nusivilkti papildomą drabužių sluoksnį.

Pabaigai

Jei pasinaudosite šiais patarimais, pasirūpinti nesušalti padedančia ir komforto suteikiančia žiemine apranga jums taps daug lengviau. Todėl peržiūrėkite savo drabužių spintą, įvertinkite tai, ką turite, nuspręskite, ko jums trūksta, ir pasirūpinkite, kad šaltomis žiemos dienomis turėtumėte tinkamų žieminių drabužių.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *