Press "Enter" to skip to content

Ką verta žinoti prieš nusiperkant elektromobilį? 

Kiek laiko užtrunka įkrauti elektromobilį? Kam reikalinga įkrovimo stotelė? Kokią įkrovimo stotelę turėčiau pasirinkti savo elektromobiliui? Tai yra keletas dažniausiai pasitaikančių ir aktualiausių klausimų, kuriuos užduoda elektromobilius norintys turėti asmenys. Naudodami tinkamą įkrovimo įrangą šiuo metu rinkoje parduodamą elektromobilį galite įkrauti vidutiniškai 2–5 valandas per dieną namuose arba nuo 50 minučių iki 2 valandų naudodami nuolatinės srovės įkrovimo stotelę. Praktikoje vairuotojams dažnai tenka derinti du: greitąjį įkrovimą ir optimalų įkrovimo sprendimą, atsižvelgiant į įkrovimo vietą, kelionės tikslą, turimą laiką ir kitus niuansus. Aukščiau nurodytas įkrovimo laikas apima vidutinį šiandien dažniausiai naudojamų EV modelių įkrovimo laiką ir gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo naudojamo EV ir įpročių, taip pat daug lemia ir įkrovimo laidai.

Ką verta žinoti apie automobilio įkrovimą?

Elektromobilis yra brabangos prekė, kuri leidžia ne tik pigiau keliauti, bet ir neteršia gamtos. Iš kur elektromobilis gauna energiją? Kaip atrodo jo akumuliatorius? Elektromobilio energijos šaltinis yra didelės talpos ličio jonų akumuliatorius, kuris dažniausiai montuojamas transporto priemonės apačioje ir susideda iš daugybės mažų akumuliatoriaus elementų. Priklausomai nuo tokių baterijų skaičiaus arba apskritai, skirsis galutinė tokio akumuliatoriaus bloko talpa kWh (kilovatvalandėmis), elektromobilio nuvažiuojamas atstumas ir laikas, per kurį ji įkraunama. Greitis, kuriuo galite įkrauti savo EV, iš esmės priklauso nuo dviejų veiksnių – EV baterijos „talpos“ (kiek didelė) ir įkroviklio, kuriuo jį įkraunate, galios. Paprasta analogija gali būti kibiras vandens. Kuo mažesnis kibiras, tuo greičiau jį galima išpilti, o pripildyti reikia mažiau laiko.

Kokį atstumą įveikia elektromobilis?

Žinoma, realiame gyvenime, rinkdamiesi elektromobilį, atsižvelkite į tai, kokį atstumą toks automobilis gali nuvažiuoti vienu įkrovimu. Paprastai tariant, kuo „baterija“ didesnė, tuo populiaresnės yra elektromobiliai ir tuo rečiau pastarąsias reikės krauti. Kita vertus, „didesnės talpos“ užpildymas įkrovimo stotelėje užtruks daugiau laiko. Taip pat įdomus gamintojo nurodytas didžiausios palaikomos įkrovimo galios parametras, kuris iš esmės nustato (riboja) ribas, kurias įkrovimo stotelė gali įkrauti tam tikrą EV. Skirtingi elektromobilių gamintojų sprendimai ir skirtingos vadinamosios automobilių sistemos įtampos arba integruoti įkrovikliai, priklausomai nuo to, kaip įkraunate savo elektromobilį, nustatys didžiausią priimtiną (palaikomą) galią (kW). Įkrovimo greitį lemia daugybė kitų faktorių, pavyzdžiui, elektromobilio akumuliatoriaus būklė, ypač akumuliatoriaus temperatūra, kuri turi įtakos įkrovimo procesui. Jei jus domina daugiau informacijos apie elektomobilius ir jų dalis užsukite į EVlaidai.lt.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *