Press "Enter" to skip to content

Sveikuoliški produktai be glitimo: kam jie rekomenduojami?

Produktai be glitimo nėra tik tam tikra dieta. Daugeliui žmonių tai yra pagrindinė lėtinės būklės valdymo dalis. Alergija ir glitimo netoleravimas gali paveikti jūsų organizmo reakciją į tam tikros rūšies maistą, todėl jums gali prireikti apriboti ko nors suvartojamą kiekį arba iš viso išbraukti tą maistą iš dietos.

Tačiau vien todėl, kad tam tikros sveikos dietos tampa populiaresnės ir žinomesnės, dar nereiškia, kad turėtumėte drastiškai pakeisti savo mitybą vien dėl to.

Taigi, kam iš tiesų rekomenduojami produktai be glitimo? Atsakome!

Nors glitimo yra daugelyje dalykų, kuriuos žmonės valgo kiekvieną dieną, kyla painiavos dėl to, kas iš tikrųjų yra glitimas. Glitimas yra natūralus baltymas, kurio galima rasti kviečiuose, miežiuose ir rugiuose.

Glitimo galima rasti daugelyje maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip duona, makaronai, miltai, alus, kiti grūdiniai produktai.

Tai tik trumpas daugelio maisto produktų, kuriuose gali būti glitimo, sąrašas. Kadangi glitimo yra daugelyje kepimo miltų, žmonėms glitimas dažnai asocijuojasi su duona ir kepiniais.

Kada apsvarstyti dietą be glitimo?

Yra daug priežasčių, kodėl žmonės gali pakeisti savo mitybą visą savo gyvenimą, tačiau paprastai be glitimo nėra pasirinkimas.

Produktai be glitimo reikalingi, jei:

  • Sergate celiakija
  • Turite jautrumą arba netoleravimą glitimui
  • Turite dirgliosios žarnos sindromą ir gydytojas jį rekomendavo

Išsiaiškinti, ar turite kurią nors iš šių būklių, gali būti sunku – vienam gali būti sunku atskirti, kokie maisto produktai ar baltymai iš tikrųjų jus erzina.

Kartais galite vesti žurnalą arba žurnalą, kad galėtumėte sekti savo reakciją į tam tikrą maistą, pažymėdami, kaip jaučiatės, palyginti su tuo, ką valgote. Tačiau tai ne visada taip paprasta – ypač dėl tokio trigerio, kaip glitimas, kurio yra tiek daug mūsų kasdien suvalgomo maisto. Štai kodėl svarbu pirminės sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui pateikti informaciją apie maistą ir jūsų organizmo reakciją. Jie gali padėti užtikrinti, kad atlikti visus būtinus testus, kurie padėtų geriausiai suprasti savo kūną.

Jei jaučiate kurį nors iš celiakijos simptomų, tokių kaip vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, pilvo pūtimas, dujų kaupimasis ar pilvo skausmas, pykinimas ar vėmimas, kreipkitės į gydytoją ar kitą sveikatos specialistą. Gali būti, kad produktai be glitimo išspręs Jūsų sveikatos problemas!

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *