Press "Enter" to skip to content

Podagros simptomai: viskas, ką turite žinoti

Podagra yra uždegiminio artrito forma, kuri išsivysto, kai kraujyje pernelyg padidėja šlapimo rūgšties kiekis, todėl sąnariuose ir aplinkiniuose audiniuose susidaro uratų kristalų. Šie kristalai sukelia staigius ir stiprius skausmo ir uždegimo priepuolius, dažniausiai pažeidžiančius didžiojo kojos piršto sąnarį, bet galinčius paveikti ir kitus sąnarius. Norint laiku diagnozuoti ir gydyti podagrą, labai svarbu suprasti, kokia yra podagra simptomai.

  • Intensyvus sąnarių skausmas: Skiriamasis podagros simptomas yra intensyvus sąnarių skausmas, dažnai apibūdinamas kaip nepakeliamas ir alinantis. Šis skausmas paprastai užklumpa staiga, dažnai naktį arba anksti ryte, ir dažniausiai jaučiamas didžiojo kojos piršto sąnaryje. Tačiau podagra gali pažeisti ir kitus sąnarius, pavyzdžiui, kulkšnių, kelių, alkūnių, riešų ir pirštų.
  • Patinimas ir uždegimas: Pažeisti sąnariai patinsta, paraudonuoja ir yra jautrūs liečiant. Patinimas ir uždegimas yra pastebimi ir gali riboti pažeisto sąnario judesius bei judrumą.
  • Šiluma ir paraudimas: Oda virš pažeisto sąnario gali būti paraudusi ir šilta liečiant. Taip yra dėl uždegiminės reakcijos, kurią sukelia šlapalo kristalų buvimas.
  • Ribota judesių apimtis: Podagros priepuolio metu dėl skausmo ir patinimo gali būti apribotas pažeisto sąnario judėjimas. Šis judesių apimties apribojimas gali turėti didelės įtakos kasdienei veiklai.
  • Pasikartojantys priepuoliai: Podagra dažniausiai pasireiškia pasikartojančiais epizodais, vadinamaisiais paūmėjimais arba priepuoliais. Po pirmojo priepuolio kai kurie žmonės gali patirti laikotarpius be simptomų, o kitiems, jei jie negydomi, priepuoliai gali būti dažni ir pasikartoti.
  • Tofusų susidarymas: Lėtinės podagros atveju uratų kristalai gali kauptis sąnariuose, kremzlėse ir minkštuosiuose audiniuose, sudarydami nedideles kreidines nuosėdas, vadinamas tofusais. Šie tofusai gali būti matomi po oda kaip gumbeliai ar mazgeliai ir, jei nesiimama priemonių, gali dar labiau pažeisti sąnarius.
  • Sisteminiai simptomai: Kai kuriais atvejais podagrą gali lydėti sisteminiai simptomai, tokie kaip karščiavimas, šaltkrėtis ir bendras blogas savijautos jausmas, ypač ūminio paūmėjimo metu.

Ankstyva diagnozė ir tinkamas podagros gydymas yra labai svarbūs, kad būtų išvengta ilgalaikio sąnarių pažeidimo ir komplikacijų. Jei pajutote staigų ir stiprų sąnarių skausmą, patinimą ir paraudimą, ypač didžiajame kojos piršte, patartina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad jis įvertintų ir suteiktų gydymą.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *