Press "Enter" to skip to content

Kokią naudą sodininkams gali suteikti šiltnamiai?

šiltnamiai

Buvo laikai, kai kiekviena šeima turėjo sodą, kaimą ar namo kieme esantį žemės plotą, kuriame įsirengdavo daržą, pasistatydavo šiltnamį. Žmonės džiaugėsi valgydami savo rankomis užaugintomis daržovėmis, uogomis bei vaisiais. Bet laikai vis keičiasi ir ilgainiui poreikis sodų, kaimų bei daržų kieme ėmė mažėti, nes parduotuvių lentynų asortimentai nuolat plėtėsi ir žmonės galėjo ir vis dar gali įsigyti ko tik panorėję. Dabar vėl atėjo tie straipsnio pradžioje minėti laikai, kai grįžo poreikis žmonėms „sukišti rankas į žemes“ ir mėgautis gamtos teikiamais malonumais. Juk tikrai niekas negali pakeisti laiko, praleisto ieškant pavasarį sėklų, jas sėjant, vasaros metu jau džiaugiantis pirmaisiais užaugintais vaisiais. Tad tam, kad daržovės bei vaisiai augtų kuo sparčiau, gali būti reikalingi šiltnamiai. Jie būtent šiam tikslui ir yra sukurti.

Turėdami šiltnamį savo kieme ar sode, galėsite šviežiais gardumynais džiaugtis visus metus. Vieni žmonės stengiasi šiuos statinius pasigaminti bei pasistatyti patys, o kiti mieliau kreipiasi į specialistus, kurių suprojektuoti šiltnamiai bus patikimi ir tarnaus ilgą laiko tarpą.

Šiltnamis turi būti kokybiškas. Jį privalo sudaryti metalinė (dažniausiai tam yra naudojamas plienas) konstrukcija, o visuma būna įstiklinta arba dengta skaidriu plastiku. Tokios dirbtinai sukurtos sąlygos puikiai suformuoja specifinį mikroklimatą, kuris yra palankus augalų augimui. Šis procesas nepriklausys nuo lauko temperatūros. Juk mūsų šalyje klimatas tikrai nelepina sodininkų. Lietuvoje auginimo sezonas yra gana trumpas, tad kiekvienas sodininkas stengiasi jį prailginti visais įmanomais būdais. Turėdami šiltnamį savo teritorijoje galėsite tiek anksčiau džiaugtis šviežiomis daržo gėrybėmis, tiek ir ilgiau jas auginti rudens metu.

Kainos

Tikrai nėra būtina investuoti į didelį šiltnamį, jeigu neplanuojate užaugintos produkcijos pardavinėti. Šeimos poreikiai dažniausiai nėra dideli, tad užtenka ir mažiausio šiltnamio varianto. Juk kuo šiltnamiai yra didesni, tuo jų kaina taip pat tampa didesne. Šiltnamių priežiūra taip gali kainuoja daugiau, nes bus daugiau tikimybių jam vienaip ar kitaip susigadinti. Kuo sudėtingesnė šiltnamio konstrukcija, tuo jis kainuos daugiau. Tad apsvarstykite savo poreikius, kad visų pirma žinotumėte, kokio dydžio šiltnamis Jums yra reikalingas.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *