Press "Enter" to skip to content

Kaip sutaupyti ir pastatyti kokybišką namą

Nuosavas namas yra daugelio žmonių siekiamybė. Bene kiekvienas norime pasistatyti nuosavą namą, kuriame galėtume puoselėti savo prisiminimus. Tačiau šią didelę svajonę paversti realybe nėra taip paprasta. Namo statybų procesas nėra nei greitas, nei lengvas ar pigus. Todėl vartotojai, kurie nusprendžia imtis nuosavo namo statybos darbų, paprastai stengiasi atrasti būdus, kaip galėtų efektyviai sumažinti savo patiriamas išlaidas.

Tuo tarpu, jei ir jūs ėmėtės namo statybos darbų, tačiau baiminatės dėl galimų didžiulių išlaidų, galite pasinaudoti keliais praktiškais patarimais, kurie padės ne tik sutaupyti, tačiau taip pat ir kuo optimaliau panaudoti savo turimą biudžetą.

Statybinių medžiagų pasirinkimas

Bet kokio objekto statyboje statybinės medžiagos vaidina labai svarbų vaidmenį. Cementas, plytos, smėlis, mediena, armatūra ir kitos statybinės medžiagos yra būtinos kiekvieno namo statybų procese, todėl jei norite sutaupyti, pasistenkite iš anksto sudaryti kuo tikslesnę sąmatą ir bent jau didžiąją dalį statybinių medžiagų užsakyti vienu metu, tokiu būdu gaunant palankesnį kainos pasiūlymą. Tokiu būdu jūs išvengsite didelių išlaidų ir kartu įsigysite statybines medžiagas, kurios yra kokybiškos.

Parenkite tikslų planą

Labai svarbu parengti kuo tikslesnį būsimo namo planą ir brėžinius. Turite galvoti tiek apie pastato architektūrinę pusę, tiek ir apie konstrukciją, pamatų planą, karkaso planą, sijas ir kitus namo komponentus. Turint tokius brėžinius ir tikslų planą, galėsite daug lengviau numatyti, kokių statybinių medžiagų jums iš tikrųjų reikės ir kokie turėtų būti jų kiekiai. Jei kruopščiai atliksite šias užduotis, tikimybė sutaupyti neaukojant kokybės bus daug didesnė.

Pasirinkite tinkamas šiltinimo medžiagas

Perdangos, oro tarpo, stogo ir sienų šiltinimas yra būtinas kiekvienam namui, tačiau kiekvienas vartotojas nusprendžia pasirinkti skirtingas šiltinimui skirtas medžiagas. Tuo tarpu, jei norite pasiekti kokybišką galutinį rezultatą, sumažinti namo šildymui tenkančias išlaidas ir kartu sumažinti paties namo šiltinimo kaštus, visuomet galite pasirinkti birią mineralinę vatą.

Apšiltinus oro tarpą, stogą, perdangas ir sienas biria mineraline vata, galėsite ne tik sutaupyti daugiau lėšų, tačiau taip pat pagerinsite namo mikroklimatą, užkirsite kelią drėgmės rinkimuisi oro tarpe, išvengsite pelijimo, šaltas oras nebepateks į namus, todėl namai bus šiltesni, išvengsite šalčio tiltų ir šilumos nuostolių.

Dalies darbų imkitės patys

Nors suprantama, kad statant namą reikia įgyvendinti daugybę skirtingų darbų, kuriems atlikti reikia turėti nemažai patirties, žinių ir specifinės įrangos, vis dėlto dalį statybos darbų kiekvienas galime atlikti ir pats, tokiu būdu sumažinant patiriamas išlaidas atitinkamų sričių specialistų samdymui.

Pavyzdžiui, statant namą neišvengiamai susidursite su daugybe statybinių atliekų, kurias reikės surinkti ir pašalinti. Nors iš pirmo žvilgsnio galite manyti, jog šiuos darbus vertėtų patikėti statybų darbus atliekantiems specialistams, nepamirškite, kad tokiu atveju išaugtų jūsų patiriamos išlaidos. Norėdami jų išvengti, šiuos darbus galite atlikti ir patys. Tam jums tereikės pasirūpinti vakuuminiu siurbliu.

Vakuuminis siurblys (arba vakuuminė pompa) padės jums labai greitai ir saugiai pašalinti statybų metu atsiradusias statybines šiukšles – nepaisant to, ar būtų kalbama apie šiltinimo izoliaciją – vatą, ar apie plytų likučius. Be to, vakuuminis siurblys statybines šiukšles padės pašalinti net ir iš pačių atokiausių bei siauriausių vietų.

Nedarykite pakeitimų pradėjus statybas

Kartais susiduriama su atvejais, kuomet žmonės prieš namo statybų pradžią patvirtina vieną planą, o statybų metu staiga jį nusprendžia pakeisti. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios gali reikšmingai padidėti statybų kaina. Todėl pasistenkite to išvengti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *