Press "Enter" to skip to content

Kad baidarių nuoma praeitų saugiai: praktiniai patarimai, kuriuos išgirsti privalo kiekvienas

Baidarių nuoma yra labai populiarus užsiėmimas visais metų laikais. Plaukimas Žeimena ir kitomis Lietuvos upėmis yra nuotaikinga veikla, kurios kaina nedidelė, o įspūdžiai visada išlieka su Jumis. Tačiau prieš išsiruošiant į kelionę, svarbu pasirūpinti ir saugumu. Dalinamės keliais efektyviais patarimais.

Pasiimkite saugos priemones

Svarbu su savimi turėti visą saugos įrangą, kai plaukiate baidare – ir įsitikinkite, kad jos yra visiškai išbandytos ir veikia prieš plaukiant į vandenį. Pavyzdžiui, prisiminkite savo švilpuką, ryšio įrenginį, gelbėjimosi liemenę, žibintą ir kt.

Aiškus plaukimo maršrutas

Turėtumėte pabandyti sukurti ir bendrinti plaukiojimo maršrutą. Jis turėtų apimti šiuos dalykus:

  • Kur – nurodykite planuojamą baidarių maršrutą, kokia upe plauksite (pvz. Žeimena, Merkiu ar kt.).
  • Kas – kelionėje dalyvaujančių žmonių vardai.
  • Kada – turi būti žinomas Jūsų planuojamas paleidimo ir grąžinimo laikas.
  • Ko imtis pasikeitus aplinkybėms – kas turėtų nutikti ar imtis veiksmų, jei nurodytu laiku negrįžtumėte.

Įsitikinkite, kad palikote šią svarbią informaciją asmeniui, kuris yra atsakingas ir nepamirš jo patikrinti: tada baidarių nuoma bus maksimaliai saugi.

Teisingai laikykite irklą

Jei irklą laikysite netinkamai, galite sunaudoti per daug energijos arba vargindami suksite ratus vienoje vietoje. Taigi, kaip laikyti irklą? Teisingas būdas laikyti irklą yra abiem rankomis, kiek plačiau nei atstumas nuo pečių. Įgaubta ašmenų dalis turi būti nukreipta į jus, o kai ašmenys yra vandens viduje, ji turėtų prasiskverbti.

Turėkite papildomų drabužių persirengti

Baidarių nuoma neturėtų būti be atsarginių rūbų. Tai padaryti nesunku, tačiau žmonės dažnai tai pamiršta: nepamirškite pasiimti papildomų drabužių, kad galėtumėte persirengti, jei kelionės baidarėmis metu sušlaptumėte. Erzina ne tik drėgmė. Saulė gali kaitinti, o kelionėje galite išlieti prakaitą. Daug maloniau persirengti naujais patogiais drabužiais, kai vėl grįšite į sausumą.

Akivaizdu: baidarių nuoma ir plaukimas Žeimena bei kitomis upėmis gali būti smagi ir atpalaiduojanti veikla. Tačiau irkluoti neskirdami laiko svarbioms veiklos saugos detalėms gali būti rizikinga. Svarbu nieko nepalikti atsitiktinumui, kai kalbama apie jūsų gyvenimo saugumą. Įsitikinkite, kad esate tinkamai apmokyti, dėvite ar nešiojate su savimi būtinus saugos daiktus, plaukiokite baidarėmis su bičiuliu ir atlikite kitus būtinus veiksmus, kad užtikrintumėte savo saugumą.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *