Žiaurus vakarėlis Marijampolėje

Po pertraukos į A lygą sugrįžę „Trakai“ Marijampolėje 1:5 pralaimėjo „Sūduvai“, nepaisant to, kad pirmieji įmušė įvartį. Riterių gretose pasižymėjo Dovydas Norvilas.

Abi ekipos turėjo nuostolių. „Sūduva“ savo rikiuotėje neturėjo Vaido Slavicko ir Andro Švrljugos, o Olegas Vasilenka savo dispozicijoje šįsyk neturėjo diskvalifikuoto Vaidoto Šilėno bei traumuotų Arūno Klimavičiaus, Modesto Vorobjovo, Almos Wakili ir Svajūno Čyžo.

Dvikova prasidėjo gana ramiai, nepaisant to, kad chaoso aikštėje netrūko. „Trakų“ pusėje gana aktyvus buvo dešinysis kraštas, kuriame žaidė į gynybą atitrauktas Michailo Šiška bei Deividas Česnauskis. Priekyje už kamuolio kabintis bandė puolime žaidę Oscaras ir Lajo Traore.

Toks pasirinkimas davė greitą rezultatą – po vienos iš atakų Dovydas Norvilas visiškai laisvas pasiuntė kamuolį į vartus bei išvedė „Trakus“ į priekį. Šis tikslus smūgis situaciją pakeitė iš esmės. Riteriai ramiai gynėsi, „Sūduva“ nežinojo kuo į tai atsakyti.

Deja, įpusėjus kėliniui, teko prisiminti nerašytą taisyklę – reikia žaisti iki švilpuko. Visiškai  nepavojingoje situacijoje, kol trakiškiai signalizavo, kad kamuolys paliko aikštės ribas, „Sūduva“ įmušė įvartį. Tai buvo blogiausias galėjęs įvykti dalykas. Ir nepaisant to, kad iki pertraukos „Trakai“ kėlė daugiau kampinių, tačiau realaus pavojaus nebuvo.

Dar blogesni reikalai prasidėjo po pertraukos. Pavelas Krukas varžovams padovanojo įvartį, „Trakai“ visiškai pakriko, o „Sūduva“ įmušė darsyk bei sukūrė dar tris mirtinas progas. Ir visa tai vos per 20 minučių. Dar blogiau – dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti ir Aleksandras Byčenokas.

„Trakų“ žaidimas buvo prastas. Daugybė klaidų, visiškai pralaimėtas aikštės vidurys, nepaisant to sukurtos dvi pakankamai neprastos progos. Deja, jos virto niekuo.

„Sūduva“, savo ruožtu, lyg prieš tris dienas nebūtų žaidusi 120 minučių, visiškai užgulė trakiškių vartus bei atkakliai siekė ketvirtojo įvarčio. Bėda ta, kad ir tuo ji nepasitenkino. Viename epizode pasižymėjo ir rungtynių arbitras, kuris iš pradžių neįskaitė įvarčio, tačiau po „Sūduvos“ futbolininkų priekaištų apsigalvojo ir tokiu būdu „Sūduvai“ leido įgyti dar didesnę persvarą.

Tenka konstatuoti, kad laimėjo stipresnė, labiau laimėti norėjusi komanda. Iki šiol dvylika iš eilės rungtynių nepralaimėję „Trakai“, deja, seriją turės pradėti skaičiuoti iš naujo.