“Žalgiris” – “Trakai”. Ar viena kregždė jau pavasaris?

Praėjusią savaitę itin sėkmingas rungtynes sužaidę bei daugybę sezono rekordų pasiekę “Trakų” futbolininkai šį antradienį laukia dar vieno iššūkio – šalies čempiono Vilniaus “Žalgirio”, kuris ne tik du kartus šiemet “Trakus” jau nugalėjo, bet ir pasiruošęs griausmingai atšvęsti 70 metų jubiliejų.

Data: 2017 m. gegužės 16 d. 20.00 val.

Vieta: LFF stadionas, Vilnius

11 turas

Prieš savaitę “Trakai” pirmą kartą šį sezoną žaidė taip, kaip to norėtų treneriai ir patys žaidėjai. Komanda pirmą kartą per dešimt šių metų oficialių rungtynių sugebėjo atlikti net aštuonius smūgius į vartų plotą, pirmą kartą sugebėjo pelnyti keturis įvarčius ir pirmą kartą komandos žaidime jautėsi lengvumas.

Rungtynės su “Žalgiriu” leis atsakyti į klausimą, ar ta dvikova buvo tik atsitiktinumas, ar komanda pagaliau atrado save.

Žalgiriečiai, savo ruožtu, iškovojo devintą pergalę iš eilės Jonavoje 2:0 nugalėjusi vietos ekipą. Tose rungtynėse abi komandos sukūrė aibę progų, tačiau žalgiriečiai dusyk pasinaudojo jomis, Jonava – ne.

Pirmas ratas

“Žalgiris” ir “Trakai” pirmojo turo rungtynes žaidė “Sportimos” manieže, o pergalę rezultatu 1:0 iškovojo “Žalgiris”. Tąsyk riteriai sėkmingai pradėjo rungtynes ir kurį laiką netgi valdė aikštės vidurį, tačiau po pertraukos iniciatyva visiškai perėjo į žalgiriečių rankas. Nenorėję susitaikyti su lygiosiomis, trakiškiai dvikovos pabaigoje bandė pelnyti pergalingą įvartį, tačiau tuomet “Žalgiris” surengė kontrataką bei “Trakus” nubaudė pačiu netinkamiausiu laiku. Laikrodis tuomet skaičiavo paskutines rungtynių minutes.

Pakeitę marškinėlius

Abi komandos turi žaidėjų, kurie anksčiau priklausė šio vakaro varžovams. “Žalgirio” spalvas šį sezoną gina buvę riteriai Linas Klimavičius ir Vytautas Lukša. “Trakuose”, savo ruožtu, žaidžia anksčiau “Žalgirio” aprangą vilkėję Ignas Plūkas, Vaidotas Šilėnas bei Darius Kazubovičius.

Tarpusavyje

4-3-12. Nors “Trakai” A lygoje rungtyniauja tik ketvirtą sezoną, tačiau dvikovos su “Žalgiriu” yra tapusios ganu dažnu ir įdomiu reiškiniu Lietuvos futbolo gerbėjui. Žalgiriečiai turi didžiulę persvarą tarpusavio akistatose, tačiau dar nebuvo sezono, kad “Trakai” nors kartą nenugalėtų “Žalgirio”. Tiesa, šiemet dar to nebuvo, tačiau tarpusavyje komandos kausis dar mažiausiai tris kartus.

Klausimas

Ar Oscaras vėl bus pastūmtas į priekį? “Trakų” vyriausiasis treneris Olegas Vasilenka rungtynėse su “Atlantu”, lyginant su ankstesnėmis rungtynėmis, padarė tik kelis pakeitimus.

Vienas priverstinis – diskvalifikuotą Modestą Vorobjovą atraminėje zonoje puikiai pakeitė Pavelas Krukas, o komandą palikusio Tado Labuko vietoje žaidė Oscaras. Pastarojo įspūdingas žaidimas jam dovanojo turo naudingiausio futbolininko titulą.

Kaip bus šįvakar: ar O.Vasilenka keis taktiką, ar Oscaras ir vėl žais priekyje kartu su Maksimu Maksimovu?

Tarpusavyje

M.Maksimovas prieš V.Lukšą. Tampa liūdna tradicija, kad “Trakus” per dažnai nubaudžia buvę jų žaidėjai. Galime prisiminti praėjusį sezoną, kai Supertaurės naudingiausiu žaidėju buvo pripažintas V.Lukša, LFF taurės finalo žaidėju – L.Klimavičius, šios supertaurės – V.Lukša, pirmajame šio sezono tarpusavio mače vėlgi pasižymėjo po keitimo pasirodęs V.Lukša.

Kita vertus, M.Maksimovas “Žalgiriui” taip pat nėra dovanėlė. Pirmajame rate iki paskutinės minutės nežinojęs, ar galės padėti savo naujajai komandai, ar ne, M.Maksimovas dar neturėjo galimybių pasižymėti dvikovose su “Žalgiriu”. Tiesa, vilkėdamas “Atlanto” marškinėlius, jis tą darė ne kartą.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 12 laipsnių šilumą, 3 metrų per sekundę Šiaurės Rytų vėją, nedebesuotą vakarą.

Share Button