V.Borovskis – du mėnesiai nuo naujoko iki lyderio

Sausio 7 dieną prie „Trakų“ prisijungęs buvęs „Jonavos“ gynėjas Valdemaras Borovskis vos per porą mėnesių padarė tai, ko tikėjosi toli gražu ne kiekvienas. Bent jau sezono pradžioje jis tapo viena svarbiausių riterių figūrų, o jo duetas su Arūnu Klimavičiumi pirmojo turo dvikovoje su „Stumbru“ apskritai buvo geriausias.

Ne vienus metus nacionalinei rinktinei atstovavusį futbolininką nacionalinės rinktinės strategas Edgaras Jankauskas neabejotinai turėjo pasižymėti savo užrašų knygutėje ir jeigu futbolininko sportinė forma nekris, jo sugrįžimas į nacionalinę komandą užtrukti neturėtų.

„Pastebėjau, kad sezono pradžioje visada jaučiuosi labai gerai. Manau, kad dėl to „kaltas“ pasiruošimas (šypsosi). Kol daugelis dar poilsiavo, aš bėgau krosus, ruošiausi, taip kad manęs mano žaidimas nestebina. Aišku, jis gali ir turi būti dar geresnis, tačiau tai ateis su laiku. Kai galutinai perprasime naująją taktiką, visa komanda žais kur kas geriau nei rungtynėse su „Stumbru“, – sakė vienas geriausių pirmojo A lygos turo žaidėjų.

Įprastai krašto gynėjo pozicijoje žaidžiantis V.Borovskis Supertaurės rungtynėse pasirodęs po keitimo užėmė vidurio saugo poziciją. Ir nepasimetė. Kartu su antrajame kėlinyje pasirodžiusiu Svajūnu Čyžu dvikovos pabaigoje su „Žalgiriu“ jie visiškai užvaldė aikštės vidurį.

„Tuomet pasakiau treneriui, kad žaisiu ten, kur reikia. Ta diena, apskritai, man buvo įsimintina. Rungtynių metu žmona pagimdė dukrytę, tad apšilimo metu mano mintys sukosi apie tai, kas vyksta gimdymo namuose (šypsosi). Aišku, išėjęs į aikštę atidaviau viską, ką galėjau. Visada taip elgiuosi. Net jei kažkas nepavyksta, niekada negaliu savęs kaltinti, kad nesistengiau. Beje, po rungtynių irgi jaučiausi keistai. Viena vertus, laimingas dėl to, kad gimė sveika dukrytė, kita vertus.. iškovota supertaurė būtų nuostabi dovana“, – prisiminimais dalinosi V.Borovskis.

Po sėkmingo trumpo pasirodymo supertaurės dvikovoje, treneris Olegas Vasilenka savo Nr.33 į dvikovą su „Stumbru“ metė nuo pirmosios minutės. Dešiniajame krašte jis kartu su A.Klimavičiumi buvo pagrindinės figūros. Šis duetas vienas kitam per rungtynes atliko net 36 tikslius perdavimus, o tai yra antras rezultatas per visą pirmąjį A lygos turą. Beje, pirmoji vieta atiteko kitam „Trakų“ duetui: A.Klimavičius – Pavelas Krukas.

„Arūno kvalifikacija yra tokia, kad prisitaikyti prie jo yra labai lengva. Vienas kitą supratome labai greitai, o varžovai mūsų taip ir nesuprato, kaip dengtis prieš mus. Arba aš, arba Arūnas tapdavome laisvi ir sukurdavome kažką įdomaus“, – dėstė V.Borovskis.

„Apskritai kalbant, pirmajame ture „Trakai“ dar nežaidė gero futbolo. Mes dar tik mokomės trenerio naujos taktikos – kur bėgti, kur atsidengti. Tiesa, statistiškai „Stumbrą“ mes labai stipriai lenkėme, tik tiek kad nesigaudavo atakos. Iš kitos pusės – tai normalu. Sezono pradžia – viskas dar įsibėgės“.

Jau šį sekmadienį „Trakai“ Jonavoje susikaus su ekipa, kuriai praėjusiais metais atstovavo pats V.Borovskis. Ne tik atstovavo, tačiau buvo vienas tos ekipos svarbiausių žaidėjų.

„Kiek mačiau šiemet „Jonavą“, tai ji žaidžia panašų futbolą, kokį mes žaidėme pernai. Pagrindinis dalykas – kova iki paskutinės sekundės. Atrodo, sudėtis pasikeitusi, treneriai pasikeitę, bet braižas išliko panašus. Reiks saugotis brolių Tado ir Tautvydo (Eliošių), Tomo Salamanavičiaus ir jų kontratakų. Manau, kad būtent tai yra jų stipriausias ginklas“, – sakė „Trakų“ gynėjas.

Pagal surinktus „Instat“ naudingumo balus tarp dešiniųjų krašto saugų pirmajame ture V.Borovskis užėmė trečią vietą. Jį aplenkė žalgirietis Vytautas Lukša bei Jurijus Vereščiakas iš „Atlanto“.

 

Share Button