“Trakai B” kapitonas A.Kazakevičius: „Degame noru laimėti, dėl to dažnai perdegame“

Jaunoji “Trakų” karta pirmoje lygoje šį sezoną turėjo visko – geresnių atkarpų, labai prastų atkarpų, labai skaudžių pralaimėjimų ir gražių pergalių. Pastarosios kelios savaitės komandai buvo puikios – dvi iš eilės iškovotos pergalės ir tęsiama kova dėl vietos pirmajame lygos dešimtuke.

“Visų pirma, šias pergales lėmė kitoks mūsų komandos žaidimas, pradedant nuo gynybos ir baigiant puolimu. Šiose varžybose mūsų komanda žaidė žymiai kompaktiškiau, ypač gynyboje. Sumažinome tarpus tarp grandžių, bei pradėjome geriau išeidinėti į atakas, o tai ir padėjo pelnyti pergalingus įvarčius. Visa tai stengėmės atlikti treniruotėse, pagaliau tai pavyko pernešti ir į rungtynes. Tikiuosi, kad mums pavyks išlaikyti šį žaidimą iki sezono galo ir pakilti į kuo aukštesnę poziciją turnyrinėje lentelėje”, – pokalbį su oficialia klubo svetaine pradėjo komandos kapitonas Andrius Kazakevičius.

Kaip manai, ko šį sezoną komandai trūksta, kad būtų išlaikytas didesnis stabilumas?

Mano nuomone, kad išlaikytumėme didesnį stabilumą šį sezoną mūsų komandai labiausiai trūksta patirties, nes esame labai jauna komanda ir degame noru laimėti, dėl to dažnai perdegame. Bet tai tikrai nėra blogas dalykas. Svarbiausia, kad komanda niekada nebijo žaisti, nebijo suklysti, nes tik taip galime tobulėti kaip komanda ir kaip žaidėjai.

Per keletą metų B komandoje sutikai nemažai komandos draugų. Kuo ši ekipa skiriasi nuo tų, kurios anksčiau varžydavosi pirmoje lygoje?

Ši mūsų ekipa skiriasi nuo ankstesnių mūsų ekipų tuo, kad komanda yra labiau atjaunėjusi, bet nuo to mūsų žaidimo kokybė nei kiek nenukentėjo, o kaip tik priešingai kyla į viršų. Tiek treniruočių kokybė, tiek kiekvieno komandos žaidėjo nusiteikimas ir motyvacija yra aukšto lygio. Manau, tik laiko klausimas kada mūsų komanda sieks aukščiausių tikslų.

Ką reiškia komandai turėti tokį patyrusį žaidėją kaip Jurijus Mamajevas?

Jurijus Mamajevas yra labai aukšto lygio žaidėjas, kuris dar prieš keletą metų buvo vienas geriausių A lygos žaidėjų. Komandai jis reiškia labai daug, tiek savo sukaupta patirtimi, tiek patarimais kiekvienam iš mūsų. Asmeniškai labai džiaugiuosi, kad jis prisijungė prie mūsų, nes jis kaip profesionalus žaidėjas gali perduoti mums savo patirtį bei padėti mūsų komandos žaidėjams tapti profesionaliais futbolininkais.

Klubo vadovai B komandai visada kelia uždavinį – auginti žaidėjus. O kaip patys žaidėjai? Jų tikslas irgi toks? Ar vis tik norėjosi užimti kažkelintą vietą?

Ne paslaptis, kad kiekvienos B komandos uždavinys yra auginti žaidėjus pagrindinei ekipai. Ne išimtis ir mes. Kiekvieno mūsų komandos nario tikslas ir siekiamybė yra patekti į pagrindinę komandą bei įrodyti savo vertę. Mūsų komandos tikslas nebuvo užimti konkrečios vietos, tiesiog turime kiekvienose rungtynėse kuo labiau tobulėti ir sukaupti kuo daugiau patirties, kad ateityje galėtumėme garbingai ginti pirmos komandos garbę bei prisidėti prie komandos pergalių.

Kaip įvardintum savo tobulėjimą per pastaruosius metus?

Savo tobulėjimą per pastaruosius metus galėčiau įvardinti tik teigiamai, nes su kiekvienomis rungtynėmis įgiju vis daugiau patirties bei pasitikėjimo. Tai ir yra svarbiausias dalykas, kurio reikia siekti visai komandai. Per šiuos metus, mano nuomone, pavyko patobulėti visomis prasmėmis ir dar labiau priartėti prie savo tikslo.

Šį sezoną liko ne tiek ir daug. Kokią „Trakai B“ komandą pamatysime per tą likusį laiką?

Kadangi esame pasiekę kelias pergales iš eilės, užsidegimo šiuo metu mums tikrai netrūksta. Tuo stengsimės pasinaudoti ir likusių rungtynių metu, kovojant dėl kuo aukštesnių pozicijų turnyrinėje lentelėje. Nors sezonas jau į pabaigą, tačiau komandos vieningumas ir motyvacija yra maksimali, manau tai tikrai duos vaisių.

Share Button