Taurės laimėtojas įveiktas ne visai lengvai, tačiau pelnytai

Po trejų iš eilės nelaimėtų rungtynių A lygoje „Trakai“ pagaliau 1:0 palaužė Kauno „Stumbro“ futbolininkus, vienintelį įvartį įmušę antrojo kėlinio pradžioje. Pasižymėjo Valentinas Jeriomenko.

Ši dvikova trakiškiams galėjo būti žymiai lengvesnė, jei pirmą minutę po Oscaro įmušto įvarčio nebūtų pakelta teisėjo asistento vėliavėlė. Ji buvo pakelta, tad savųjų šansų teko ieškoti ilgai ir nuobodžiai.

Lyginant su paskutinėmis rungtynėmis, Olegas Vasilenka savo rikiuotėje jau turėjo Arūną Klimavičių, Modestą Vorobjovą, Michailo Šišką bei komandos draugus geriau pažįstantį Diniarą Bilialetdinovą. Pastarasis buvo pastūmtas į puolimą.

D.Bilialetdinovas draugų dar neretai nėra įtraukiamas į komandinio žaidimo schemas, tačiau net ir tai jam nesutrukdė sukurti trijų progų įvarčiui įmušti. Kadangi vieną jo smūgį blokavo varžovas, o kitais dviem atvejais jis ne itin sėkmingai pataikė į kamuolį, tie epizodai vizualiai neatrodė itin pavojingi. Tačiau galime neabejoti, kad tais atvejais „Stumbro“ treneriams ramu nebuvo.

„Stumbras“ šiose rungtynėse nusprendė žaisti antru numeriu ir taktikos nepakeitė net tada, kai „Trakai“ jau pirmavo. Kai kuriose situacijose atrodė, kad Kauno ekipos atstovai tiesiog bijo rizikuoti. Riteriai tuo naudojosi. Jie valdė aikštės vidurį, jie turėjo didžiulę teritorinę ir žaidybinę persvarą, jie galėjo sau leisti tai, kad Vaidotas Šilėnas ne kartą atsidurtų puolėjo pozicijoje. Vis tik vieno dalyko trūko. Tai vadinama aštrumu.

„Stumbras“ pabandė kontratakuoti, tačiau tos kontratakos dažniausiai laiku buvo gesinamos. Superpavojingų epizodų prie Timofejaus Šeremetos vartų realiai nebuvo.

Pagal žaidimo logiką, kamuolys „Stumbro“ vartuose turėjo atsidurti dar pirmajame kėlinyje, tačiau futbolas toli gražu ne visada būna logiškas. Vienintelis įvartis buvo įmuštas sužaidus maždaug dešimt minučių antrajame kėlinyje, kai D.Bilialetdinovas tiesiog pasakiškai į smūgio poziciją išvedė Oscarą. Pastarasis, atsidūręs puikioje pozicijoje, nesmūgiavo, o atidavė kamuolį V.Jeriomenkai. Šis neklydo.

Po įmušto įvarčio „Trakų“ žaidime atsirado šiek tiek chaoso. Turbūt riteriai tikėjosi, jog „Stumbras“ bent jau bandys perimti iniciatyvą. Kauniečiai turėjo savo planą. Blogiausia, kad tokiose situacijose gali lengvai būti nubaustas ir visas iki tol nuveiktas darbas nueitų šuniui ant uodegos.

Blogai ir tai, kad pirmaujant 1:0, buvo sukurtos dar kelios progos, tačiau nei sykio didesnio vargo priešininkų vartininkas nesulaukė.

„Trakai“ laimėjo, išlieka antroje pozicijoje bei iki kitų rungtynių turi dar dvi savaites žaizdoms apsilaižyti ir pasiruošti susitikimui su Vilniaus „Žalgiriu“.