„Sūduva“ – „Trakai“. Lygiosios, kurių nenorėjo niekas

Trečiajame A lygos ture „Trakai“ lygiosiomis 1:1 sužaidė su Marijampolės „Sūduva“, su kuria dabar yra iškovoję po penkis taškus. Į Andro Švrljugos įvartį tiksliu smūgiu antrojo kėlinio pradžioje atsakė Tadas Labukas.

Šiose rungtynėse riterių vyriausiasis treneris Olegas Vasilenka pasirinko šį vienuoliktuką: Ignas Plūkas; Arūnas Klimavičius, Pavelas Krukas, Vaidotas Šilėnas; Michailo Šiška, Aleksandras Byčenokas, Alma Wakili, Valdemaras Borovskij; Svajūnas Čyžas, Oscaras ir Tadas Labukas.

Trumpai apibūdinant šias rungtynes, galima lengvai jas palyginti su prieš tai žaistomis rungtynėmis prieš „Jonavą“ – pirmasis labai prastas kėlinys ir po pertraukos visiškai pasikeitęs komandos veidas. Iki pertraukos didžiulis klaidų skaičius, nuolatiniai atsikirtimai, kamuolio nepalaikimas, visiškas aikštės vidurio atidavimas ir praleistas įvartis. Po pertraukos nuo pirmo kamuolio perimta žaidimo kontrolė, greitai įmuštas išlyginamasis įvartis bei kova iki paskutinės akimirkos dėl pergalės.

Pirmojo kėlinio sunkumą atspindi faktas, kad komanda per 23 minutes užsidirbo tris geltonas korteles. Po prarastų kamuolių priešininkai įgaudavo iniciatyvą, o juos stabdyti bandę riteriai tą buvo priversti daryti tik prasižengdami.

Itin pavojingas „Sūduvos“ ekipoje buvo A.Švrljuga, kuris kartą įmušė iš nuošalės, o kėliniui besibaigiant – įvartį, kuris marijampoliečius išvedė į priekį. „Sūduva“ galėjo pirmauti ir anksčiau, tačiau užtikrintas Igno Plūko žaidimas, kai prieš jį atsidūrė vienui vienas sūduvietis.

Pirmosios „Trakų“ teisingesnio žaidimo atomazgos buvo pastebimos 31 minutę, kai po perdavimo iš dešiniojo krašto labai pavojingai galva smūgiavo A.Byčenokas. Tuo metu, per penkias minutes riteriai atliko dar du smūgius, o netrukus buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų.

Po pertraukos O.Vasilenka pakeitė taktiką, kuri iškart davė vaisių. Žaidimas visiškai persikėlė į „Sūduvos“ aikštės pusę, o po vieno iš tolimų V.Šilėno perdavimų Tadas Labukas išlygino rezultatą.

Iki dvikovos pabaigos buvo likusios 39 minutės, kurios pademonstravo dviejų praėjusio sezono prizininkių norą kautis dėl pergalės. „Trakai“ buvo geresnė komanda, tačiau savųjų šansų turėjo ir aikštės šeimininkai. Po vieno jų, vėl teko pasidarbuoti I.Plūkui.

71 žaidimo minutę į aikštę buvo mestas Deividas Česnauskis, kuriam tai buvo pirmas kartas šiame sezone. Vos po minutės kapitonas savo sąskaitoje turėjo dvi laimėtas dvikovas, o riterių žaidimas tapo dar kokybiškesnis. Pasirodžius D.Česnauskiui, V.Borovskis buvo pastūmtas į priekį – būtent šiuo kraštu dažniausiai ir buvo grindžiamas riterių žaidimas.

Po trijų pridėtų minučių arbitras paskelbė dvikovos pabaigą. Pabaigą dėsningai pasibaigusių rungtynių.