“Sūduva” – “Trakai”. Kova dėl pirmosios vietos

Po netikėto “Žalgirio” pralaimėjimo Utenos “Uteniui”, A lygos turnyro lentelėje į viršūnę pakilo kitos dvi praėjusio sezono prizininkės – “Trakų” ir Marijampolės “Sūduvos” ekipos. Tai reiškia, kad pergalė trečiajame ture bent trumpam garantuos vienvaldžio lyderio poziciją. Tiek vieniems, tiek kitiems. Tiesa, lygiųjų atveju, čempionato lyderiu taptų Klaipėdos “Atlantas” arba vakare žaisiantis Vilniaus “Žalgiris”.

 

Data: 2017 kovo 16 d. 18:00 val.

Vieta: ARVI maniežas, Marijampolė

 

Varžovas

Marijampolės “Sūduva” prieš šį sezoną (kaip jau įprasta) surinko puikią sudėtį, “ant popieriaus” galinčią mesti iššūkį daugkartiniam šalies čempionui Vilniaus “Žalgiriui”. Vis tik, realybėje kartais tą “ant popieriaus” turimą persvarą įrodyti yra labai sudėtinga.

Šio sezono starte po siaubingai prarastų dviejų taškų su “Jonava” turėjo gauti psichologinį smūgį. Tiesa, idealesnio būdo atsitiesti, kaip kad mušti pergalingą įvartį 85 minutę, irgi nesugalvosi. Būtent rungtynių pabaigoje įmuštas Andro Švrljugos įvartis į “Stumbro” vartus tapo pergalingu.

Lyginant su praėjusiais metais, “Sūduva” labiausiai pasikeitė tuo, kad nebeturi ryškaus puolimo lyderio (Tomo Radzinevičiaus), tad kol kas darbu priekyje labiausiai išsiskiria gynėjai – minėtasis A.Švrljuga (2 įvarčiai) ir puikią sportinę formą demonstruojantis Vaidas Slavickas (3 įvarčiai). Tiesa, ir “Trakų” vienintelį sezono įvartį yra įmušęs labiau gynybinėmis funkcijomis užsiimantis Alma Wakili.

Žaidėjai, pakeitę marškinėlius

“Trakams” dar praėjusį sezoną atstovavęs Artiomas Gurenko šiemet nusprendė kelti sparnus aukščiau ir išvyko į Marijampolės “Sūduvą”. Šio baltarusio įvartis į marijampoliečių vartus praėjusio sezono pirmajame ture komandos draugų buvo išrinktas gražiausiu “Trakų” įvarčiu 2016 metais.

Riterių spalvas šį sezoną gina du futbolininkai anksčiau vilkėję “Sūduvos” marškinėlius – Valdemaras Borovskis ir Vaidotas Šilėnas. Pastarasis, beje, į “Trakus” atvyko iškart iš Marijampolės.

Tarpusavyje

10-2-4. Žiūrint į sausą statistiką, “Trakų” persvara prieš Marijampolės “Sūduvą” yra tiesiog milžiniška. Nepaisant to, kad dažniausiai šių komandų galimybės yra vertinamos apylygiai, riterių pergalių skaičius kol kas klausimų nekelia.

Tiesa, tas pergalių – pralaimėjimų skaičius galėtų būti ir dar įspūdingesnis, jei ne praėjusio sezono antroji pusė, kai Marijampolėje Tomas Radzinevičius besibaigiant rungtynėms, pelnė pergalingą įvartį. Verta atsiminti, kad toje dvikovoje Davidas Aršakianas įsigudrino iš kelių metrų nepataikyti į tuščius vartus.

Taip pat statistiką kiek sugadino ir taurės rungtynės, kurių pagrindinis laikas baigėsi be įvarčių, o pratęsime “Sūduva” “Trakų” tiesiog nepasigailėjo.

Paskutinėje tarpusavio akistatoje Vilniuje užfiksuotos lygiosios. Tąsyk “Sūduva” išsigelbėjo paskutinėmis minutėmis bei neleido likus keturiems turams “Trakams” užsitikrinti vicečempiono titulo.

Akistata

Alma Wakili prieš Andro Švrljugą. Viena vertus, šie futbolininkai yra visiškai skirtingi, tačiau juos sieja bendras bruožas. Jie žaisdami gynyboje labai mėgsta pasijungimus į atakas ir tai daro labai pavojingai. A.Wakili yra greitesnis už kroatą, tačiau pastarasis irgi turi savo įdomių kozirių.

Klausimas

Kuri komanda žais nuo gynybos? “Sūduva” savo aikštėje žaisdama prieš “Trakus” įprastai pasirinkdavo žaidimą pirmu numeriu, o riteriai “Sūduvą” bausdavo kontratakomis.

Prie vairo praėjusio sezono pabaigoje stojęs Vladimiras Čeburinas yra kitokio žaidimo šalininkas, kurio propaguojamas žaidimas per daug nepasikeitė nuo tų metų, kai jis vadovavo “Kruojai”. Pagrindinis jo treniruojamos komandos ginklas – ne atakos, kuriamos progos, o nušlifuoti veiksmai standartinėse situacijose.

Share Button