“Stumbras” – “Trakai”. Kaip komandą paveiks pertrauka?

Po įspūdingos ketverių rungtynių serijos, per kurią buvo iškovota dešimt taškų (prarasti taškai tik su “Žalgiriu”), “Trakų” futbolininkams pirmąkart šį sezoną buvo suteiktos miniatostogos – keturios laisvos dienos be treniruočių, be didelio krūvio ir panašiai.

Po tų keturių dienų kai kas išvyko į nacionalinės vyrų rinktinės stovyklą, kai kas į jaunimo, o kai kas grįžo į treniruočių ciklą.

Ta trečioji dalis, išskyrus Oscarą ir Almą Wakili, dar spėjo apsilankyti Minske ir ten sužaisti kontrolines rungtynes (1:1) su “Dinamo” futbolininkais.

Šią savaitę prie komandos draugų prisijungė Ignas Plūkas, Arūnas Klimavičius ir Valdemaras Borovskis bei kartu ruošėsi trečiojo rato startui.

Data: 2017 m. birželio 14 diena

Vieta: S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, Kaunas

Paskutinis turas

Prieš rinktinių pertrauką A lygoje buvo sužaistos paskutinės antrojo rato rungtynės. “Trakai” namie priėmė Marijampolės “Sūduvą”, kurią nugalėjo užtikrintai. Tąsyk “Sūduva” priešinosi tik pirmajame kėlinyje, kai turėjo gūsingą vėjo palaikymą. Po pertraukos klausimų, kas laimės rungtynes, nekilo.

“Stumbras”, kaip ir “Trakai”, antrąjį ratą užbaigė puikiai. Šios ekipos sąskaitą puošia taip pat ketverios nepralaimėtos rungtynės. Tiesa, net trijose iš jų “Stumbrui” teko kautis su antrojo ketverto varžovais.

Paskutinėje dvikovoje išvykoje buvo nugalėta “Jonava”. Tąsyk abu įvarčiai krito po neįtikėtinų varžovų klaidų.

Beje, kaip ir “Trakų” atveju, didžiulys būrys “Stumbro” futbolininkų buvo iškviesti į įvairaus amžiaus rinktines, o Klaidas Janonis netgi pasižymėjo fantastišku įvarčiu į Farerų salų U-21 rinktinės vartus.

Antrasis ratas

Antrojo rato tarpusavio dvikova tarp “Trakų” ir “Stumbro” taip pat vyko Kaune. Tik tąsyk ant NFA sintetinės dangos. Tąsyk “Trakai” dar žaidė tą akiai nepatrauklų futbolą, o vienintelį įvartį pelnė pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, kai kauniečių vartininkas sugalvojo “nupjauti” Vaidotą Šilėną, o rungtynių arbitras už šį veiksmą skyrė vienuolikos metrų baudinį.

Po pertraukos siaubingos klaidos leido varžovams sukurti dvi progas, iš kurių viena virto Mariaus Papšio įvarčiu. Beje, šio futbolininko “Stumbre” jau nebėra.

Tarpusavyje

7-3-3. Laimėtų ir nelaimėtų “Trakų” rungtynių santykis vis dar yra teigiamas, o norint jį išlaikyti šįvakar Kaune privaloma iškovoti dar vieną pergalę.

Apie antrojo rato rungtynes jau aprašėme, o pirmajame riterių pergalę lėmė vienintelis Almos Wakili tikslus smūgis. “Stumbras” pabaigoje turėjo šansą išlyginti rezultatą, tačiau to nepadarė.

Klausimas

Ar sugebės “Trakai” išlaikyti tokį pat lygį, kokį demonstravo prieš rinktinės pertrauką? Galima neabejoti, kad jei pavyks – “Stumbras” neturės jokių šansų. Tačiau net didiesiems Europos klubams po rinktinių pertraukų prireikia kelių rungtynių tam, kad jie vėl įsivažiuotų į ritmą.

Akistata

Valdemaras Borovskis prieš Klaidą Janonį. “Trakų” atstovas išgyvena antrąją jaunystę, tą puikiai pademonstruodamas dvikovoje su Slovakija. V.Borovskis buvo vienas naudingiausių rinktinės žaidėjų.

Savo ruožtu, K.Janonis taip pat žaidžia geriausią futbolą per savo karjerą. Minėtas jo įvartis atstovaujant rinktinei tik pridės pasitikėjimo šiam jaunam futbolininkui.

Šių abiejų žaidėjų keliai aikštėje dažnai nesusikirs, tačiau jų įtaka savo komandoms – didžiulė.

Orų prognozė

Dvikovos metu sinoptikai prognozuoja 17 laipsnių šilumą, 5 metrų per sekundę Šiaurės Vakarų vėją bei mažą debesuotumą.