Riterių nepalaužė nei kelionė, nei pasikeitusi sudėtis, nei varžovų naujas treneris

Tik penktadienį iš kaitra spinduliuojančios Makedonijos grįžę „Trakų“ futbolininkai šį vakarą Jonavoje žaidė A lygos rungtynes, kuriose iškovojo įtikinamą pergalę 3:1. Po įvartį trakiškiams pelnė Modestas Vorobjovas, Arūnas Klimavičius ir po keitimo aikštėje pasirodęs Maksimas Maksimovas.

„Trakų“ vyriausiasis treneris Olegas Vasilenka šias rungtynes pradėjo be Justino Januševskio, Valdemaro Borovskio, Almos Wakili, Oscaro, Michailo Šiškos ir Maksimo Maksimovo. Jų vietas užėmė Pavelas Krukas, Deividas Česnauskis, Svajūnas Čyžas, Justinas Marazas, Dovydas Norvilas ir Valentinas Jeriomenko.

Tik ką pasibaigusi Europinė kelionė bei eksperimentinė sudėtis „Trakų“ neišmušė iš vėžių – anaiptol, komanda demonstravo pasitikėjimą ir tas leido laimėti rungtynes. Pasitikėjimo netrūko netgi tada, kai varžovai, sužaidus maždaug dešimt minučių, išsiveržė į priekį.

Per visą „Trakų“ istoriją A lygoje yra buvę vos keli atvejai, kai varžovams išsiveržus į priekį pavykdavo iškovoti pergalę. Šįsyk olimpinė ramybė leido tikėtis, kad bus būtent taip.

Europinių kovų užgrūdinti riteriai po praleisto įvarčio perėmė iniciatyvą bei ramiai laukė savojo šanso. Priešininkų gynyboje vis atsirasdavo skylių, kuriomis buvo galima pasinaudoti. Labai gerai, kad tai pavyko dar pirmajame kėlinyje – skaičiuojant paskutines minutes, po juvelyrinio Aleksandro Byčenoko perdavimo pasižymėjo Modestas Vorobjovas.

Po pertraukos O.Vasilenka metė M.Maksimovą, prie kurio dažniausiai būdavo pristatyti du varžovai. Vis tik, šiame susitikime ir be Europos lygos siaubo buvo kam grasinti varžovų vartams – pavyzdžiui, Arūnui Klimavičiui. Komandos kapitonas vėlgi po labai gero A.Byčenoko perdavimo dviem artimais smūgiais patalpino kamuolį vartų tinkle. Antrasis, beje, buvo atliekamas A.Klimavičiui gulint ant žolės.

„Jonavos“ komandos neliko. Kamuolio žaidimo kontrolė „Trakų“ naudai išaugo labai stipriai, varžovų gynyboje atsirado dar daugiau skylių, o riteriai pradėjo kurti dar daugiau progų. Vienoje iš situacijų, M.Maksimovas net ir prastai susistabdęs kamuolį bei atlikęs ne patį geriausią smūgį, padėjo rungtynėse tašką. Jam perdavimą, beje, atliko ne per seniausiai aikštėje pasirodęs Oscaras.

Paskutinės dvikovos minutės buvo tarsi pasiruošimas trečiadienio dvikovai su labai seniai nepralaiminčiu „Kauno Žalgiriu“.