Pasiruošimas lyderių dvikovai pavykęs – išvykoje nugalėtas “Kauno Žalgiriui”

Šalies vicečempionai “Trakų” futbolininkai išvykoje 2:1 nugalėjo “Kauno Žalgirį” bei iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Riterių gretose pasižymėjo Valentinas Jeriomenko ir paskutinę dvikovos minutę Michailo Šiška.

Šioje dvikovoje Olegas Vasilenka darsyk pademonstravo ramybę į aikštę nuo pradžių vėl metęs septyniolikmetį Justiną Marazą, devyniolikmetį Svajūną Čyžą ir dar keturis žaidėjus, kurie dar prieš kelias savaites buvo vadinami atsarginiais “Trakų” žaidėjais. Kartu su jais: Ignas Plūkas, Justinas Januševskis, Valdemaras Borovskis, Michailo Šiška ir Modestas Vorobjovas.

Nors toks ekipos derinys išbandytas pirmą kartą, tačiau jis nenuvylė. Įskaitant ir V.Jeriomenkos pirmąjį bandymą žaisti vidurio gynėjo pozicijoje. Taip atsitiko dėl to, kad treneris nusprendė poilsio suteikti Arūnui Klimavičiui, o Pavelas Krukas žaisti negalėjo dėl jam skirtos diskvalfikikacijos.

Riteriai nuo pirmųjų akimirkų perėmė žaidimo kontrolę, tačiau rimtesnio pavojaus prie varžovų vartų praktiškai nebuvo. Pirmasis kėlinys kažkuria prasme priminė paskutinį su “Shkendija” kėlinį, kai didžiulė žaidybinė persvara likdavo nuošaly, kai paskutiniai perdavimai nepasiekdavo adresato.

“Kauno Žalgiris”, kaip įprasta, stengėsi žaisti kontratakomis, tačiau iki pertraukos riteriai žaidė pernelyg drausmingai, kad kauniečiams galėtų nuogastauti dėl neišnaudotų progų.

Po pertraukos O.Vasilenka į aikštę metė Maksimą Maksimovą, Oscarą ir Aleksandrą Byčenoką, savo ruožtu, kauniečių strategas į aikštę metė Luką Kochanauską, Edviną Kloniūną ir Edviną Baniulį. Kitaip tariant, specialistas iš Šiaurės Airijos nusprendė žaisti va bank.

Pirmasis galimybę po pertraukos turėjo M.Maksimovas, tačiau vėliau net tris neblogus šansus sau susikūrė kauniečiai.

Įpusėjus antrajam kėliniui, po standartinės situacijos kauniečiai sudrebino Igno Plūko ginamų vartų skersinį, netrukus po kontratakos L.Kochanauskas nepataikė į vartų plotą, o dar vėliau, po kampinio aikštės šeimininkai iš artimo nuotolio pataikė į “Trakų” vartininką.

Likus žaisti septynioms minutėms, L.Kochanauskas uždirbo baudos smūgį, kurį fantastiškai išnaudojo Aurimas Raginis, kuriam pavyko išlyginti rezultatą.

Riteriai nepasimetė, Paskutiniosiomis minutėmis “Trakai” užspaudė varžovus – gerus šansus turėjo ir Oscaras, ir Svajūnas Čyžas, ir Michailo Šiška. Pavyko tik pastarajam. Tačiau pavyko taip, kaip jam dar nebuvo pavykę vilkint “Trakų” marškinėlius. Tikėtina, kad šis įvartis bus rimtas pretendentas tapti gražiausiu sezono įvarčiu.

Prie pagrindinio laiko buvo pridėtos dvi minutės, tačiau per jas niekas nepasikeitė. “Trakų” sąskaitoje dar trys taškai.