Pagaliau. „Trakai“ nutraukė prieš „Žalgirį“ nelaimėtų rungtynių seriją

27 – ojo turo A lygos rungtynėse „Trakai“ 1:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ bei iškovojo antrą pergalę iš eilės. Vienintelį susitikimo įvartį pelnė sąskaitą A lygoje atidaręs Diniaras Bilialetdinovas.

Olegas Vasilenka besiruošdamas rungtynėms jau seniai neturėjo tokio pasirinkimo. Po traumų, ligų ir diskvalifikacijų sugrįžo praktiškai visi. Vienintelis Alma Wakili vis dar negali padėti komandai. Be to, pagrindiniu vartininku šiandien treneris pasirinko Timofejų Šeremetą, kuris sužaidė fantastines rungtynes – pirmajame kėlinyje atrėmė vienuolikos metrų baudinį, antrajame – neutralizavo varžovų pavojų, kai šie pabėgo 1×1. Beje, tai buvo jau penktas baudinys, kurį per šiuos kalendorinius metus atrėmė ukrainietis.

„Dar suskaičiuoju (šypsosi). Aš vis dar manau, kad tie atremti baudiniai yra sėkmė“, – įspūdingo pasiekimo nesureikšmino T.Šeremeta.

„Trakai“ labai užtikrintai pradėjo rungtynes spausdami žalgiriečius jų pačių aikštės pusėje. Didžiulė teritorinė ir žaidybinė persvara rezultato ilgai nedavė. Apskritai, netgi rimtesnių progų sukurti nepavyko. Jei atmesime situaciją, kai Oscaras įmušė įvartį, tačiau teisėjai užfiksavo nuošalę.

Per tas pirmas dvidešimt žaidimo minučių labai aiškiai galėjome atsakyti į klausimą, dėl ko prieš kelias savaites „Trakų“ žaidimas buvo „sėdęs“? Tuomet trakiškiai aikštės viduryje neturėjo Modesto Vorobjovo ir Michailo Šiškos, kurie šį ketvirtadienio vakarą, iš esmės, buvo pagrindiniai orkestro dirigentai.

Turint tokį aikštės vidurį, labai nesudėtinga į žaidimą pajungti ir kraštuose nuolat kursavusius Vaidotą Šilėną ir Valdemarą Borovskį. Nesudėtinga atakos smaigalyje surasti D.Bilialetdinovą ar smagiai besidarbavusį Oscarą.

Įpusėjus kėliniui, „Žalgiris“ žaidimą išlygino, tačiau klaidų skaičiaus nesumažino. Būtent šiurkšti klaida savo aikštės pusėje leido „Trakams“ sukurti progą ir įmušti įvartį. Valentinas Jeriomenka gavęs kamuolį, jį gražiai į perdavė į kraštą pasijungusiam M.Šiškai, pastarasis žemu perdavimu baudos aikštelėje surado D.Bilialetdinovą, o pastarasis nepalikdamas vilčių vartininkui, pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Šis šaltas dušas žalgiriečius dar labiau išbudino ir pirmojo kėlinio pabaigoje atkarpą jie sužaidė geriau. Tarp sukurtų momentų buvo ir 11 metrų baudinys, kurio herojumi tapo jau minėtas T.Šeremeta. Mantas Kuklys smūgiavo į dešinę – T.Šeremeta tai numatė.

Po pertraukos žaidimas vyko bangomis. „Trakai“ gynėsi gerokai žemiau nei pirmajame kėlinyje, o „Žalgiris“, išskyrus vieną Liviu Antalio puikią galimybę, rimtesnių progų nesukūrė.

Trakiškiai, savo ruožtu, pabandė laimę rasti kontratakose. Besibaigiant rungtynėms, labai gero šanso neišnaudojo D.Bilialetdinovas, kuriam pritrūko šiek tiek tikslumo.

„Mano nuomone, nugalėjome pelnytai“, – dvikovą reziumavo O.Vasilenka.

Ketvirtasis ratas baigsis kitą sekmadienį. „Trakams“ liko „Kauno Žalgirio“ barjeras.