„Norrkoping“ – „Trakai“ 2:1. Pralaimėtas mūšis, bet ne karas

UEFA Europos lygos antrojo kvalifikacijos etapo pirmose rungtynėse „Trakai“ 1:2 pralaimėjo namie žaidusiai „Norrkoping“ ekipai bei atsakomosiose rungtynėse po savaitės pabandys susigrąžinti prarastą persvarą bei pirmąkart klubo istorijoje žengti į trečiąjį atrankos etapą. Vienintelį „Trakų“ įvartį sužaidus valandą pelnė Maksimas Maksimovas.

Olegas Vasilenka šiose rungtynėse buvo priverstas verstis be diskvalifikuoto Arūno Klimavičiaus bei traumos padarinių nesugebėjusio atsikratyti pagrindinio vartininko Igno Plūko. Priminsime, kad pastarasis po atsakomųjų rungtynių su škotais skundėsi, jog visą antrą kėlinį žaidė kęsdamas didžiulį skausmą.

Pagal taktinį išsidėstymą viena staigmena – Michailo Šiškos atitraukimas į dešiniojo gynėjo poziciją. Šį sezoną ukrainiečiui šios pozicijos iki šiol neteko išbandyti. I.Plūką pakeitė Timofejus Šeremeta, A.Klimavičių – Pavelas Krukas.

Švedų klubas šiose rungtynėse nusprendė griebti jautį už ragų ir pirmąją labai pavojingą progą sukūrė sužaidus vos dvi minutes dvylika sekundžių. Toje situacijoje T.Šeremeta fantastiškai išgelbėjo savo komandą.

Šis epizodas buvo svarbus dėl dviejų aspektų: T.Šeremeta po sėkmingo epizodo jautėsi gerokai ramesnis, tačiau pati proga užvedė švedus žaisti stipriai nuo pirmųjų minučių.

„Norrkoping“ ekipos su „St.Johnstone“ lyginti nėra prasmės, nes šios ekipos žaidžia absoliučiai skirtingą futbolą. Švedai laikė kamuolį ant žemės, laimėjo daugelį kovų, vertė riterius žaisti be kamuolio ir visiškai kontroliavo situaciją. „Trakams“ buvo be proto sudėtinga.

Per visą pirmąjį kėlinį trakiškiai prie varžovų vartų apsilankė vos keletą kartų. Abusyk smaigalyje – M.Maksimovas. Geriausio savo šanso neišnaudojo smūgiuodamas virš vartų.

„Norrkoping“, savo ruožtu, tokių arba dar geresnių momentų iki pertraukos sukūrė bent keturis. Visi jie labai panašūs. Trakiškiai kažkur varžovų pusėje prarasdavo kamuolį, švedų ekipos futbolininkai dideliu greičiu atsidurdavo prie T.Šeremetos ginamų vartų.

Sužaidus pusvalandį nepasisekė M.Šiškai nei prasižengti, nei užgesinti varžovų atakos kairiuoju kraštu. Ta ataka baigėsi perdavimu į baudos aikštelę, o ten jau iš labai arti švedai atidarė rungtynių sąskaitą.

Antrasis įvartis panašus – vėl perdavimas iš krašto, smūgis iš artimojo nuotolio į artimą kampą, o T.Šeremeta bejėgis. Rezultatas 0:2, kuris absoliučiai netenkino. Visa laimė, kad „Trakai“ nepasimetė.

Pagaliau pradėjo ieškoti savųjų šansų ir pirmoji proga virto įvarčiu. Dešiniajame krašte Vaidotas Šilėnas spėjo žvilgtelti į baudos aikštelę, elegantišku perdavimu surasti M.Maksimovą, o šis galva sušvelnino atsilikimą.

Tą akimirką „Trakai“ pagaliau nugalėjo „Trakus“. Tą akimirką komanda pagaliau pajuto, kad galima žaisti. Nuo tos akimirkos švedai nebeturėjo žaidybinio pranašumo, o riteriai kantriai laukė dar vieno šanso.

Labai gaila, kad dvikovos pabaigoje puikiai teisėjavęs prancūzas užfiksavo Oscaro pražangą, kai šis sugebėjo perimti kamuolį iš nesėkmingai iš varžovų vartininko, kuriam labai netiksliai kamuolį grąžino gynėjas. Kamuolys atšoko neseniai aikštėje pasirodžiusiam Svajūnui Čyžui, o jis buvo prieš tuščius vartus. Jei ne tas švilpukas, tikėtina, kad turėtumėm 2:2.

Mūšis pralaimėtas, tačiau karas – ne. Kitą ketvirtadienį privalome švedams duoti grąžos ir tęsti UEFA Europos lygos kampaniją. Šie metai Lietuvos futbolui yra puikūs. Nėra prasmės viską užbaigti.

Share Button