M.Maksimovas neregistruotas Europos lygai. „Trakai“ rekomenduoja klausimą spręsti civilizuotai

Skopjės „Vardar“ klubas vakar Makedonijos čempionate iškovojo antrąją pergalę ir pakilo į trečiąją vietą. Nepaisant to, kad savo oficialioje svetainėje rugpjūčio pabaigoje klubas paskelbė apie sutartį su Maksimu Maksimovu, pastarojo vakar nebuvo nei aikštėje, nei ant atsarginių suolo.

Lietuvos vicečempionai neišdavė transferio, be kurio puolėjas atstovauti kitam klubui negali. Be to, „Trakų“ vadovai spėja, jog „Vardar“ nelabai supranta situacijos rimtumo.

Interviu Makedonijos spaudai

Kodėl jūs nepatvirtinote M.Maksimovo transferio iš „Trakų“ – į „Vardar“?

Todėl, kad M.Maksimovo perėjimas iš „Trakų“ į „Vardar“ nėra oficialiai įvykęs. Juo labiau, kad derybų dėl galimo perėjimo nebuvo.

Ar „Vardar“ pagal FIFA taisykles aktyvavo kontrakte numatytą išpirkos kainą?

Norime pabrėžti, kad kontrakte nėra jokios sąlygos dėl galimybės išpirkti žaidėją. Nei „Vardar“, nei joks kitas klubas neturi teisės M.Maksimovo įsigyti be „Trakų“ raštiško leidimo. „Vardar“ pranešė apie sutartį su M.Maksimovu, nekreipdamas dėmesio į tai, kad M.Maksimovas dar turi galiojantį kontraktą su „Trakais“. Todėl galime daryti prielaidą, kad „Vardar“ veiksmai pažeidžia FIFA reglamentuojamas žaidėjų statuso ir perėjimų taisykles.

Labai svarbu pabrėžti, kad jei M.Maksimovas per kelias dienas negrįš į „Trakus“, tai reikš jo kontrakto nutraukimą be teisėtos priežasties. Tokiu atveju, labai rimtos sankcijos bus skirtos ne tik žaidėjui, bet ir „Vardar“ klubui.

Pagal reglamentą, klubui grės draudimas dviem perėjimų laikotarpiams registruoti naujus žaidėjus. Nesame tikri, ar „Vardar“ iš tikro supranta šios situacijos rimtumą, tačiau dar nevėlu viską sutvarkyti civilizuotai.

„Vardar“ M.Maksimovo neregistravo Europos lygai. Kaip manote, ar jis gali rungtyniauti Makedonijos pirmenybėse?

Žinoma, ne. Jis negali žaisti nei Makedonijoje, nei jokiame kitame čempionate. Jis turi galiojantį kontraktą su „Trakais“, o tokiu atveju nei vienas klubo žaidėjas kitai komandai atstovauti negali.

 

Share Button