LFF taurės turnyras startuos dvikova su „Švyturiu“. Istorija

Ištraukus 2017 metų LFF taurės burtus, paaiškėjo, kad „Trakai“ šį turnyrą pradės rungtynėmis su Marijampolės apskrities pirmenybėse rungtyniaujančiu „Švyturiu“. Ši komanda nekart yra tapusi savo diviziono nugalėtoja.

Pirmą kartą „Trakai“ LFF taurės varžybose dalyvavo 2010/ 11 metų sezone, kai turnyras baigėsi po pirmųjų rungtynių. Tąsyk riteriai 1:3 Kuršėnuose nusileido „Ventai“.

Po metų trakiškiai iškrito ketvirtajame rate, kai Trakuose vykusiose rungtynėse 0:4 nusileido tuomet ne pačius geriausius laikus išgyvenusiam Klaipėdos „Atlantui“. Tame sezone „Trakų“ taurės turnyras prasidėjo tik trečiajame etape, kuriame 4:1 buvo sutriuškinta Kretingos „Minija“.

Dar po metų, kylantys „Trakų“ rezultatai šiai ekipai leido turnyrą pradėti jau tik nuo ketvirtojo etapo. Tiesa, tame pačiame etape galimybė pakovoti dėl LFF taurės ir baigėsi. Nepaisant didžiulės persvaros prieš Kuršėnų „Ventą“, tuomet 2:1 pergalę iškovojo du įvarčius iš labai tolimų distancijų įmušę kuršėniškiai.

2013/ 14 metų LFF taurės turnyras buvo ilgiausias istorijoje. Tąsyk trečiajame etape kovą pradėję trakiškiai nukeliavo iki pusfinalio, o ten po 180 minučių įtemptos kovos bendru rezultatu 0:1 nusileido Vilniaus „Žalgiriui“.

Kelyje iki pusfinalio 3:0 buvo sutriuškintas Radviliškio „Lokomotyvas“, po baudinių serijos nukauta Marijampolės „Sūduva“ bei ketvirtfinalyje užtikrintai bendru rezultatu 6:2 nugalėjo sostinės MRU futbolininkus.

2014/ 15 metų sezonas „Trakams“ prasidėjo ir baigėsi Kazlų Rūdos „pelkėje“. Sužaidus 90 minučių rezultatas buvo 2:2, o pratęsimo metu kartą pasižymėjo „Šilo“ futbolininkai iškvojo kelialapį tolyn.

2015/ 16 metais etapas prasidėjo vos nuo ketvirtfinalio. Aštuntfinalyje burtai lėmė Pakruojo „Kruoją“, kuri ką tik buvo užbaigusi savo egzistenciją. Kelyje į ketvertuką buvo nugalėtas Klaipėdos „Atlantas“, pusfinalyje – Marijampolės „Sūduva“, o finale po pratęsimo 0:1 pralaimėta Vilniaus „Žalgiriui“.

2016 metais turnyrą nuspręsta rengti per vienus metus. Kadangi komandų skaičius sumažėjo, „Trakams“ turnyras prasidėjo trečiajame etape. Tuometinis vyriausiasis treneris Valdas Urbonas rungtynėse su Kauno „Labo“ klubu leido pasireikšti B komandos žaidėjams, kurie laimėjo 2:0. Šios rungtynės buvo pirmosios oficialios po sunkios traumos Lukui Kochanauskui. Puolėjas įmušė ir pats, ir atliko rezultatyvų perdavimą.

2017 metų turnyras startavo prieš kelias savaites. Pirmajame etape „Trakai“, kaip ir kiti A lygos klubai, liko laisvi, o gegužės 26 – 28 dienomis startuos dvikova su minėtuoju Marijampolės „Švyturio“ klubu.

Share Button