Laikas skirtas mėgautis futbolu

Geriausias sezono rungtynes sužaidę „Trakų“ futbolininkai 4:1 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“ bei nutraukė trejų nelaimėtų rungtynių seriją. Įvarčius nugalėtojams pelnė Vaidotas Šilėnas, Maksimas Maksimovas, Alma Wakili ir Oscaras.

Šalies vicečempionai rungtynes pradėjo be diskavalifikuoto Modesto Vorobjovo bei traumą patyrusio Dariaus Kazubovičiaus. Jų vietas aikštėje užėmė Pavelas Krukas ir Deividas Česnauskis. Pastarasis dešiniajame krašte sėkmingai keitėsi su Valdemaru Borovskiu, o P.Krukas pirmąsyk šį sezoną užėmė atraminio saugo poziciją.

„Iš šono gal matėsi geriau, bet jaučiausi gana komfortiškai. Per karjerą kelis kartus yra tekę žaisti šioje pozicijoje, tad šiuo aspektu nesu naujokas“, – šypsojosi P.Krukas.

Rungtynes „Trakai“ pradėjo aktyviau už savo varžovus, o pirmąją pavojingą progą pavertė įvarčiu. Puikiu smūgiu galva sezono sąskaitą atidarė Vaidotas Šilėnas. Atrodė, kad šis įvartis turėtų pažadinti klaipėdiečius, tačiau nepažadino. Riteriai ir toliau valdė aikštės vidurį, tačiau įvartį po kampinio įmušė „Atlantas“. Nieko nedengiamas įvartį pelnė Sergejus Obivalinas.

Nuo tos akimirkos klaipėdiečiai buvo ant bangos. Maždaug dešimties minučių atkarpą jie sužaidė taip gerai, kaip nežaidė nei iki tol, nei po to. Tą atkarpą vainikavo Andrejaus Paniukovo sukurta bei neišnaudota proga, o dar po poros minučių „Trakų“ įmuštas įvartis. Idealiai kamuolį Oscaras atidavė Maksimui Maksimovui, o šis savo galimybės nepraleido. Tai buvo trečiasis puolėjo tikslus smūgis bei pirmas kartas, kai šiame sezone riteriai įmušė daugiau nei vieną kartą.

Šį buvusio „Atlanto“ futbolininko įvartį galime laikyti rungtynių lūžiu. Po jo klaipėdiečiai nebuvo panašūs į tą komandą, kuri dar gali pasikandžioti. Besibaigiant pirmajai rungtynių daliai, trakiškiai turėjo dar vieną idealią progą, tačiau tris smūgius mistiniu būdu sugebėjo atremti Deividas Mikelionis.

Antrasis kėlinys dar labiau priklausė aikštės šeimininkams. Jie buvo pranašesni visur: tiek D.Česnauskio – V.Borovskio krašte, tiek geriausias sezono rungtynes sužaidusio Oscaro zonoje, tiek gynyboje, kur visus kamuolius susirinko Justinas Januševskis.

Antrojo kėlinio kertiniu epizodu tapo Almos Wakili tikslus smūgis. Pasijungęs į ekipos ataką jis stipriu smūgiu į tolimąjį apatinį vartų kampą nepaliko šansų D.Mikelioniui. Ties šiuo įvarčiu buvo galima dėti tašką.

„Tai didelio mūsų visų darbo ir tikėjimo rezultatas. Sezonas dar nebaigtas – viskas dar tik prasideda“, – po dvikovos kalbėjo treneris Olegas Vasilenka.

„Trakų“ pergalę lėmė begalinis noras laimėti. Paprastas pavyzdys: gydytojai treneriams rodo, jog V.Šilėnas negali tęsti rungtynių, šis stojasi ir žaidžia „per negaliu“.

Besibaigiant rungtynėms, klaipėdiečiai kamuolį iš tinklo traukė ir ketvirtą kartą. M.Maksimovas ir Oscaras atsidūrė dviese prieš priešininkų vartininką, rusui pasižymėti nepavyko, tačiau šalia buvęs liberietis įmušė į tuščius vartus. Tiesa, verta pažymėti, kad tuo metu „Atlanto“ futbolininkų aikštėje buvo likę tik dešimt – po keitimo pasirodęs Dovydas Norvilas vos per dešimt minučių užsidirbo dvi geltonas korteles bei buvo pašalintas iš aikštės.

Po ketvirtojo įvarčio netrukus buvo paskelbta dvikovos pabaiga. Dvikovos, kurioje riteriai mėgavosi žaidimu. Pagaliau tai įvyko.

Share Button