„Jonava“ – „Trakai“. Apžvalga

Pergalingai naujajame A lygos sezone startavę senosios sostinės riteriai šią savaitę užbaigs Jonavoje, kur sieks dar trijų taškų rungtynėse prieš fantastiškai pirmajame ture prieš „Sūduvą“ išsigelbėjusius „Jonavos“ futbolininkus. Jonaviškiai yra vieni neparankiausių varžovų riteriams, vis dar turintys teigiamą pergalių – pralaimėjimų balansą.

Data: 2017 m. kovo 12 d. 13:00 val.

Vieta: Jonavos dirbtinės dangos aikštė

„Jonava“

Donato Vencevičiaus nuo šio sezono treniruojama komanda turi gan gerai išreikštus vidurio linijos žaidėjus bei silpniau atrodančią gynybos grandį. Ekipos žaidimas grindžiamas kontratakomis bei labai neprasta progų realizacija. Komandos lyderis – Tautvydas Eliošius.

Pirmasis turas

Debiutinėse naujojo sezono rungtynėse „Jonavai“ užteko vos keturių smūgių į vartų plotą, kad į „Sūduvos“ vartus būtų įmušti trys įvarčiai. Jei žiūrėtumėm į daugelį kitų statistinių skaičių, tai jonaviškiai neblizga – Du pakelti kampiniai (6 vieta), vos šeši perdavimai į baudos aikštelę (6 vieta), aukšti perdavimai į baudos aikštelę komandos draugams – 0% (6 vieta). Tiesa, yra ir žymiai geresnių rodiklių.

Pagal „Instat“ duomenis, nei vienas „Jonavos“ žaidėjas pirmajame ture į geriausiųjų žaidėjų dvidešimtuką nepateko, tačiau kai kuriose kategorijose buvo pakankamai pastebimi.

Prieš Tautvydą Eliošių „Sūduvos“ žaidėjai prasižengė penkis kartus ir tai yra antras rezultatas pirmajame ture. Daugiau prasižengta (šešis kartus) tik prieš trakiškį Oscarą.

Tas pats Tautvydas Eliošius iš komandos draugų gavo 55 perdavimus (penkta vieta), tačiau ir šioje grafoje už „Jonavos“ dirigentą aukščiau yra du trakiškiai – Arūnas Klimavičius (73 perdavimai, pirma vieta), Modestas Vorobjovas (66 perdavimai, antra vieta).

Karolis Šilkaitis pirmajame ture sugebėjo laimėti 19 mikrodvikovų ir tai yra geriausias rezultatas tarp visų žaidėjų. Antrąją vietą dalinasi M.Vorobjovas, T.Eliošius ir A.Rodrigues (iš „Stumbro“).

Tarpusavyje

3-3-5. „Trakų“ ir „Jonavos“ (tuometinės „Lietavos“) istorija pradėta skaičiuoti dar pirmoje lygoje. Tais metais, kai abi šios ekipos varžėsi antrajame pagal stiprumą futbolo divizione, jonaviškiai įgijo tokią persvarą, kurios riteriai iki šiol nėra panaikinę.

Jei žiūrėtumėm tik į praėjusio sezono rezultatus, tai „Trakai“ per penkerias rungtynes iškovojo tris pergales, kartą sužaidė lygiosiomis ir kartą pralaimėjo.

Akistata

Valdemaras Borovskis prieš Tadą Eliošių. „Trakų“ naujokas praėjusius metus praleido Jonavoje ir buvo vienas svarbiausių tos komandos žaidėjų. Tadas Eliošius ketvirtajame rate, besibaigiant pridėtam laikui, po brolio perdavimo įmušė įvartį bei dar labiau nutolino „Trakus“ nuo „Žalgirio“ turnyro lentelėje. Galime neabejoti, kad šiose rungtynėse V.Borovskis prieš T.Eliošių mikrodvikovose susidurs ne kartą.

Klausimas

Ką sudėtyje keis Olegas Vasilenka? „Trakai“ šiemet sau gali leisti ant suolo laikyti tokio lygio žaidėjus kaip Michailo Šiška, Deividas Česnauskis, Vaidotas Šilėnas. Galima neabejoti, kad jie visi šiame sezone savojo šanso sulauks, o „Trakai“ pirmąsyk per klubo istoriją gali pasigirti gana solidžiu atsarginių suoleliu. Ar kažkas iš tos minėtos trijulės į mūšį bus mestas jau Jonavoje? Sužinosime jau greitai.

Orų prognozė

Sinoptikai spėja, kad rungtynių metu oras sušils iki penkių laipsnių. Bus didelis debesuotumas, tačiau lyti neturėtų. Be to, pūs 4 metrų per sekundę Šiaurės rytų vėjas.

Share Button