ECA asamblėjoje dalyvaujantis V.Lemežis: „FIFA ir UEFA prioritetas – atskirties mažinimas tarp didžiųjų ir mažųjų klubų“

„Trakų“ direktorius Virmantas Lemežis pastarąsias dvi dienas leidžia Šveicarijos Ženevos mieste vykstančioje Europos futbolo klubų asociacijos generalinėje asamblėjoje. Jos metu jau išrinktas naujasis prezidentas Turino „Juventus“ vadovas Andrea Agnelli. Taip pat patvirtinta ir naujoji taryba, į kurią pateko praeityje puikiai žinomi futbolininkai Edwinas van der Saras ar Javieras Zanetti.

Buvęs prezidentas Karlas – Heinzas Rummenigge asociacijai vadovavo 10 metų ir pats nusprendė nebetęsti šios veiklos. Į asamblėją atvyko ir FIFA prezidentas Gianni Infantinas bei UEFA vadovas Aleksandras Čeferinas.

„Klubai pagal savo dydį yra suskirstyti į keturis lygius. Mes su „Žalgiriu“ ir „Sūduva“ esame ketvirtajame krepšelyje ir sprendžiame klausimus tuos, kurie yra aktualūs „mažiukams“, – iš Šveicarijos oficialiai svetainei sakė V.Lemežis.

„UEFA ir FIFA pristatė, kokioms sritims skirts prioritetą ateityje. Smagu, kad svarbus klausimas yra atskirties mažinimas tarp didelių ir mažų klubų. Dar vienas svarbus klausimas – klubų vystymas. Ta prasme, kad visi turės turėti pilną struktūrą nuo vaikų iki vyrų. Tuo klausimų mes dirbame jau kelerius metus. Asociacija taip pat planuoja spręsti ir treniruočių kompensacijų ir solidarumo išmokų klausimus. Tai itin svarbu jaunimą ugdantiems klubams.

Iš mūsų ketvirto subdiviziono taryboje atstovaus suomių HJK klubo atstovas. Persimetėme su juo keliais žodžiais, pajuokavome, kad reikėjo jiems nugalėti „Škendiją“ ir būtumėm susikovę dar šiais metais“, – pasakojo V.Lemežis.

Share Button